Velké finále je tu! Kladenští junioři zítra na svém stadionu začnou proti Porubě finálovou sérii o postup do extraligy (16.00 hod). V neděli je na programu první odveta (14.00 Hod.).

 Tým Rytířů stojí na výkonech devatenáctiletého běloruského útočníka Aliaksandra Višnieuskiho. V základní části obsadil třetí příčku kanadského bodování. V play-off vsítil osm branek a na jednu přihrál. Višnieuskimu sekundují Petr Šíma a Tomáš Sém. V těsném závěsu se navíc pohybuje Petr Šíma. Trenéři Hořava s Kadlecem spoléhají také na Zdeňka Nedvěda či Štěpána Vimmera. V bráně čaruje Jakub Jansa.
Soupeř hlásí, že v ofenzivních řadách se nejvíce ukazují Tomáš Hansel, Petr Sobol, Rodion Kojda, Tobiáš Vehovský, Jakub Indrst a od svého příchodu z Vítkovic kanonýr Martin Milata. Množství černé práce zastane Adam Šrubař.
Finále se hraje na čtyři výhry a postupující bude znám nejdříve 10., nejpozději 17. dubna.

Jan Murárik
Foto: Daniela Vodičková

arozpisporuba
Rozpis finálové série