Čeští hokejisté na univerziádě v Kazachstánu prohráli v semifinále s domácími hráči 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). Dnes se utkají s Kanadou o bronz.

Utkání začalo před vyprodaným hledištěm velmi opatrně. Obě mužstva si byla vědoma důležitosti výsledku. České mužstvo vycházelo z obrany a ujalo se v desáté minutě vedení. Kazaši za pět minut vyrovnali a ve druhé třetině jejich tlak vyústil v další branky. Ve třetí části hry se Česko marně snažilo zkorigovat výsledek. Odměnou jim byl potlesk na otevřené scéně od korektních diváků. Utkání mělo vysoké tempo, sudí připustili tvrdou, ale čistou hru a přestupky okamžitě trestali. Kanada v druhém semifinále prohrála s Ruskem 0:4.

"V utkání s Kanadou se musíme vyvarovat zbytečných faulů. Soupeř má totiž velmi dobré přesilovky. Přesto očekávám vyrovnaný zápas, ve kterém nejsme bez šancí na úspěch," říká kustod týmu Jiří Stejskal.