Kladenští volejbalisté zvládli zkrácenou sadu

Ve druhém extraligovém kole zvítězili Kladenští orli ve Frýdku Místku nad týmem Beskyd 3:2 (22:25, 25:22, 29:27, 25:27, 15:10).

Domácí i bez opory Širokého se v úvodu prvního setu ujali velmi rychle vedení o šest bodů. Až za stavu 21:14 se orli dostali do svého tempa a uhráli pět míčů v řadě. Přesto to na výhru v sadě nestačilo. Kladno ve druhé sadě zopakovalo takřka totéž, ovšem tentokrát s vítězným závěrem. Beskydští v tomto setu promarnili vedení 21:11! Ve třetí sadě ani jeden z týmů se od druhého neodpoutal o více než dva body, ve čtvrté se vývoj opakoval jen s tím rozdílem, že konec setu patřil Moravanům. Stejně jako před týdnem v Kladně, i na hřišti ve Frýdku Místku dospěl zápas do pátého setu. V něm za stavu 9:9 už orli soupeři téměř nic nedovolili a vezou domů dva body.

Orli se ve třetím kole představí v Brně (sobota, 17.00 hod.).

Základní sestava orlů: Sobotka, Okošanovič, Hýský, Vemič, van Haarlem, Zajíček, libero Moník (Mikulenka, Fortuník, Kuboš).