Kapitán Kladenských orlů Jiří Kraffer by v play off bral raději Jihostroj než Lvy

Dnes v Českých Budějovicích povede své spoluhráče v utkání o semifinále Českého poháru. Kladenští orli se zároveň potkávají s týmem, který možná bude jejich soupeřem v nadstavbové části extraligy, v níž půjde o mistrovský titul. Kapitán orlů Jiří Kraffer si na obou frontách na České Budějovice věří.

V jaké fázi sezony jste jako tým?
Pomalu vstupujeme do fáze play off. V extralize nyní hrajeme o vstupní pozici do téhle části sezony. Můžeme skončit pátí nebo šestí a jít na pražské Lvy nebo České Budějovice. Jinak to podle mne nedopadne. Teď jsme pátí a čtvrté místo je už asi pro nás daleko... Jde o to, abychom se v nadcházejícím závěru extraligy dobře rozehráli a do play off vstupovali v co nejlepší formě. 

Oba možní soupeři ve vyřazovací části soutěže v současnosti oslnivou formou neoplývají. Proto nemusí být nepřekonatelnou překážkou...
Souhasím. V téhle sezoně jsme každého z nich porazili a loni v pla off jsme Prahu do posledního zápasu trápili. Play off je nová soutěž a my už se na ni těšíme.

Koho byste raději měl ve čtvrtfinále extraligy?
Raději bych hrál proti Českým Budějovicím. Ale ne pro to, že by Jihostroj byl slabší soupeř než Praha. Spíše mám rád halu v Českých Budějovicích. Působí tam lidé, které znám, takže se tam vdycky rád vracím (usmívá se). 

Dnes se s Jihostrojem potkáte v pohárovém střetnutí. Co pro vás Český pohár znamená?
Poháru rozhodně přikládáme velkou váhu. Láká nás zahrát si turnaj Final Four, takže dnes v Českých Budějovicích určitě zabojujeme o postup. Opačný výsledek pro nás bude neúspěch.

Jan Murárik
Foto: Kladenští orli

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí