
Do dětského domova v Ledcích zavítali hokejoví rytíři, aby jeho malým obyvatelům předali prvního ježíška jménem Nadace Knights Foundation.
„Poprvé jsme využili peněz z nadačního fondu a koupili jsme dětem z domova v Ledcích sportovní pomůcky. Podobných užitečných aktivit máme v plánu ještě spoustu,“ uvedl jeden ze zakladatelů Knights Foundation a zároveň produkční manažer kladenského klubu Adam Soukup.
Děti z Ledců na hokejové zápasy chodí, ale poprvé je mohly vidět naživo mimo led. „Předchozí návštěva kladenských hokejistů se uskutečnila v roce 2012, kdy za námi přijeli David Růžička, Lukáš Kužel a Jan Dalecký. Jsme rádi, že naše spolupráce pokračuje i nadále. Odhaduji, že trvá už alespoň deset let,“ těší ředitele dětského domova Romana Pejšu.
„Přivezli jsme dětem florbalky, florbalové míčky, fotbalové míče, branky, činky a mnoho dalšího. Sport je baví a bylo vidět, že z toho všeho měly děti velkou radost,“ uvedl marketingový manažer Rytířů Jiří Kalla.
Sportovní pomůcky se navíc hned otestovaly. Děti si proti hokejistům zahrály florbalovou exhibici ve formátu 2 na 2. Lépe se v ní dařilo domácím Ledcům. „Asi jsme si z toho celého dnešního programu nejvíc užili ten florbal,“ shodli se kluci z dětského domova. „Bylo to super! Jsem moc rád, že jsme sem mohli přijet,“ řekl útočník Ladislav Zikmund. „Celé se to povedlo a bavilo nás to. Navíc tu měli i moc dobré perníčky,“ doplnil na závěr s úsměvem další forvard Patrik Machač. Oba doprovázeli ještě Martin Kehar a Tomáš Redlich.
-red-