Přijďte se dozvědět zajímavosti o hororech

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na přednášku publicisty a filmového kritika Martina Jirouška Ikony literárního hororu a film. Akce se uskuteční 21. února od 17.30 hod. ve velké studovně.

Drakula, Frankenstein, Mumie, upíři, vlkodlaci, šílení vědci a monstra všeho druhu ovládají mysl čtenářů hororů odpradávna. Ale na přednášce Martina Jirouška se dozvíte něco o podstatě jejich vzniku. 

Strach a hrůza přichází z pera mistrů svého oboru Stephena Kinga, H. P. Lovecrafta a Edgara Allana Poea. Literární díla bystří lidskou představivost a ruku v ruce pronikají do filmové podoby. Nejděsivější literární příběhy získávají záhy svou vizuální verzi, zdaleka ne každá z nich ale předčí originál. Najdou se mezi nimi i takové klenoty, které můžeme směle prohlásit za nejlepší horory všech dob. Přijďte zjistit, odkud přichází právě dnes ta největší hrůza a doplňte si strašidelné vzdělání.

Martin Jiroušek (1972) je propagátor a znalec hororu, publicista, filmový kritik a sběratel knih. Pořádá přednášky a komponované pořady pro školy, univerzity, galerie nebo knihovny. Spolupracuje například s Letní filmovou školou, Galerií Rudolfinum, Krajskou knihovnou Karlovy Vary. Publikuje v časopisech Protimluv, Živel, Film a doba, Host a dalších. 

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí