Jste ve stresu? Odbourejte ho skupinovým bubnováním v kladenské knihovně!

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve do Velké studovny 2. května od 17.30 hod. na skupinové bubnování Drum Circle.

Metoda Drum Circle k nám přišla ze Spojených států, kde je populární již od 70. let, ale kořeny komunikace prostřednictvím hudby sahají daleko do historie. Některé národy bubny nepoužívaly (např. Australané), ale setkávání v kruhu, kdy spolu lidé rytmizovali, bylo společné všem kulturám.

Zvuk bubnů již od pradávna pomáhá nalézt vnitřní rovnováhu a uvést nás zpět do harmonie s vesmírem. Tato technika, příbuzná muzikoterapii, se ve světě využívá jako volnočasová aktivita, prostředek relaxace a redukce stresu, ale také jako forma skupinové terapie, mezi jejíž efekty patří například i posílení imunitního systému. 

Jak to vypadá v praxi? Účastníci sedící v kruhu hrají na různé druhy perkusních nástrojů (bubny, zvonce, chřestítka…) pod vedením koordinátora / facilitátora. Facilitátorem bývá zkušený hudebník, který udává rytmus, mění jej, podněcuje a usměrňuje aktivitu účastníků. Naším facilitátorem pro tento večer bude Petr Šušor, který s projektem Drum Circle již mnoho let objíždí české kraje.

Randál ve vědecké knihovně hned tak nezažijete. Přijďte si zařádit. Děti vítány.

Akce se uskuteční za laskavé finanční podpory Města Kladno. Vstupné: 50 Kč / čtenáři s platnou registrací 30 Kč.

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí