V knihovně proběhne dvojitá oslava

Středočeská vědecká knihovna v Kladně oslaví Den Středočeského kraje i 100. výročí samostatnosti Československa zajímavou akcí v prostorách knihovny v neděli 28. října (9.00 - 14.00 hod.).

Hlavním tématem letošního svátku je doba první republiky. Velká studovna se v tento den promění v prvorepublikovou kavárnu, hosté si budou moci nabídnout Masarykovo cukroví i dobrou kávu, poslechnou si známé šlágry tehdejší éry v interpretaci Jiřího Kubína a Jany Pelařové a dozví se něco z kulturních novinek města Kladna v podání PaedDr. Ireny Veverkové. Malí návštěvníci si v tvůrčí dílně mohou vyrobit knihu, papírovou panenku či navrhnout novou vlajku, nebo si užít divadelní představení Můj medvěd Flóra, s nímž do knihovny přijede Divadelní společnost Kejklíř.  

Jako každý rok, ani letos nebude chybět soutěžní kvíz k tématu první republiky, a ten z návštěvníků, který dorazí v nejlépe vyvedeném prvorepublikovém kostýmu, dostane možnost zakončit módní přehlídku Athelieru Cakee a za svůj zdařilý kostým obdrží cenu. Vítěze vybere odbornice na módu první republiky a majitelka Athelieru Cakee Ludmila Zusková.

Noví čtenáři se již tradičně mohou v tento den registrovat zdarma.

Program zakončí vyhlášení vítězů soutěžního kvízu a dětské výtvarné soutěže Má oblíbená kniha/Můj oblíbený knižní hrdina, jež byla vyhlášena v měsíci září. Pravidla soutěžního kvízu a podrobný program návštěvníci obdrží u vstupu do knihovny. 

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí