Lubomír Rys: V „Bačovi“ mi odešlo kus báječného hokejového života

Příznivce kladenského hokeje dnes zasáhla zpráva o úmrtí hráčské legendy Zdeňka „Bači“ Hraběte (na snímku vpravo). Jeho bývalý spoluhráč z útoku Lubomír „Čužák“ Rys (na snímku) na něj vzpomíná.

V Bačovi mně odešlo výborné křídlo. Nikdy nezapomenu, jak na ledě vynikal elegantním bruslením, které piloval v mládí u krasobruslařů i výtečnou technikou hole. Když měl den, nevzal mu nikdo puk! Byl i tolerantní spoluhráč. Tomu jste mohli dát nahrávku na paty, on ji stejně skvěle zpracoval a dokázal ještě ohrozit soupeřova brankáře. Mimo led s ním byla ohromná legrace. Smysl pro inteligentní humor neztratil ani s přibývajícím věkem. Jak býval bojovník na ledě, tak stejnou vlastností vynikal například jako tenista či fotbalista.
Poslední roky jsme se s naší generací scházeli pravidelně v hostinci Pivní pomoc. Tam se k nám přidávali bývalí kladenští fotbalisté, hráči z dob, kdy Kladno kopalo hodně vysoko... To pak nejen od nás, ale i od nich slýchával ódy na svůj sportovní talent.
Zdeňku, kamaráde, tvůj odchod mne velice zasáhl, ranil. Věř, že až se s naší partou zase sejdeme u jednoho stolu, první panák půjde za tebou do nebe.

Lubomír „Čužák“ Rys

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí