Fotbal se naučil v kladenském SK. V něm patřil k výrazným postavám uplynulého divizního podzimu. Ovšem útočníka Tadeáše Pospíšila (19) si odborníci všimli již v minulé sezoně. V současné době studuje práva v Plzni a je na soupisce rezervy tamního prvoligového klubu.

Kdysi jste se v rozhovorech po zápasech SK zmínil, že nemáte důvod koukat po jiných klubech, že jste v Kladně spokojený. Co vás teď v zimě přimělo vyzkoušet angažmá právě ve Viktorii Plzeň?
Spojení studia a zájem plzeňského klubu. Když jsem na podzim začal v Plzni studovat, jezdil jsem třikrát týdně z Plzně na SK trénovat. Když se ozvali z Viktorie, cítil jsem, že mám na to, abych si zkusil fotbal o třídu výš. Připravuji se s třetiligovým béčkem a čekám, jak se kluby mezi sebou domluví.

Jaký je pro vás zatím největší rozdíl mezi divizní a třetiligovou přípravou?
Největší rozdíl je v detailech tréninků, v jejich počtu a ve fotbalové rychlosti i kvalitě. Rozdíly jsou znatelné. V pěti dnech máme osm tréninků.

Podepsal jste profesionální smlouvu?
Zatím jsem nic nepodepisoval.

Z Kladna do Viktorie před lety odešlo poměrně dost dorostenců. Potkáváte se?
V týmu jsou z Kladna Adamové Kronus a Vrba. S oběma jsem na Kladně hrál. V šestnácti jsme to s Adamem Kronusem v Plzni zkusili, on tam zůstal, já se po měsíci vrátil a za půl roku jsem se dostal na SK do áčka... Vůbec toho nelituji.

Kladno to bude mít bez vás na jaře v útoku složité. Potkáte se přesto podle vás příští sezonu ve třetí lize?
Přeju to sobě i Kladnu (usmívá se). Určitě je budu sledovat a držet jim palce. Záleží, jak jim vyjde zimní příprava. Podle mého názoru bude rozhodující jarní mistrovské utkání doma s Neratovicemi.

Jan Murárik