V Kladně zmizela cenná sbírka Čtyřlístků

Včera 9. srpna přijali  policisté Obvodního oddělení Kladno – město oznámení od čtyřiačtyřicetiletého muže, že došlo k vloupání do sklepní kóje v Kladně v ulici ČSA.

Zatím nezjištěný pachatel v době od 1. listopadu 2017 do 9. srpna 2018 vnikl do sklepních prostor panelového domu, překonal dozický zámek u výše zmiňované sklepní kóje a z té odcizil cca 190 kusů zachovalých výtisků časopisu Čtyřlístek. Jednalo se o prvních pětadvacet ročníků v současné hodnotě 80.000 Kč. Dále ze sklepa zmizel model kompletní železnice s vláčky, který byl nejméně sedmdesát let starý, v hodnotě 10.000 Kč. Lup si zloděj zřejmě uložil do tam uskladněných cestovních kufrů, jejichž hodnotu majitel vyčíslil na 1.500 Kč.

Případ je šetřen jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Aby se podařilo pachatele, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno - město, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Policie ČR


Počasí Kladno

Předpověď počasí