Odvolaný jednatel Městského divadla Kladno Jan Krafka se včera rozloučil nejen s touto institucí, ale také se svými spolupracovníky i diváky.

Už jen několik dní zbývá do největší a nejlepší kladenské atletické akce letošního roku. Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály neúprosně bije na dveře a pořadatelé nepolevují ve své práci.

Jan "Švambi" Švambera (27), fotbalový záložník, či v současné době i obránce. Roky kopal za kladenský SK, kde pamatuje v dresu áčka ještě třetí ligu. Po pádu mužstva do divize odjel pracovat a kopat nižší soutěže do Švýcarska. Odtud se vrátil a na fotbal nezanevřel stejně jako na svůj rodný SK. Za něj minulou sobotu odehrál přípravné utkání proti Rakovníku (3:5). 

Populární rekreační areál Stará Živohošť posílil možnost zábavy o novou atrakci. V únikové hře musíte vyřešit záhady zlodějského kapitána pirátů. 

Kladenský spolek rybářů Mrtvá ryba, taky ryba prožil exkluzivní víkend. Při svém snažení u vody zaznamenali jeho členové hned několik parádních úlovků. 

Jestli potřebujete nejefektivnější a zároveň nejšetrnější systém pro čištění moderních a většiny klasických povrchů, objednejte si parní čištění. 

Pátý ročník atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály je za námi. Na Sletišti se sešli atleti z desítek zemí celého světa a mezi nimi i část české špičky.

Cena zateplené fasády se pohybuje od stovek tisíc do milionů korun. Její životnost má být 25 let. Ale aby tomu tak skutečně bylo, musíte se o ni průběžně starat. Víte jak?

V Kladně se od letošního jara montuje na autobusové zastávky moderní informační technologie, která v základu cestující informuje, kdy jejich spoj do zastávky dorazí. 

To auto nese název Moris´s café, kavárna na cestách. Auto si vyhlédl bývalý kladenský extraligový volejbalista Štěpán Trojan se svou přítelkyní, ženská část jeho rodiny navrhla barvu, logo a sortiment, jméno či podobu loga prý vzniklo podle otce Standy. Za nás momentálně jasná kladenská jednička v pojízdném občerstvení. 

Částečně bez opor a s dorostenci odehrál kladenský SK první fotbalové utkání v přípravném období na trávě Tatranu Rakovník. Po slušně odehraném poločase podlehl soupeři 3:5.

Kladno hází a Kladenské memoriály startují přesně za týden v pravé poledne. O pozvánku jsme požádali Jiřího Klesnila, šéfa atletického klubu Tepo Kladno. Kromě největší atletické show v největším středočeském městě se předseda oddílu zmínil také o nadějích Tepa. 

Dvakrát přivedl volejbalové Kladno do finále extraligového play off, vyhrál s ním Český pohár a v evropské lize se pod jeho vedením Kladenští orli probojovali do jarního kola. Milan Fortuník (55) z cílů klubu neslevil ani pro další sezonu, ve které může postavit velmi zajímavý tým. 

Divizní fotbalový klub SK Kladno dnes odpoledne (16.30) zahájí přípravu na novou sezonu. 

Atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály by nevznikly bez nadšení kladenského kladiváře Jakuba Kubálka. S týmem spolupracovníků z klubu Tepo Kladno na dnes připravil Sletiště na úroveň velmi prestižního podniku. 

Třetiligový Sokol Hostouň dnes odpoledne zahájí přípravu na nový fotbalový ročník. Z rozpisu podzimních utkání vyplynulo, že začne doma, ve čtvrtém kole jede na hřiště béčka pražské Sparty a v šestém si cestu do Prahy zopakuje za rezervou Slavie. 

Atletický podnik Kladno hází a Kladenské memoriály získává po pěti letech existence na významném renomé. Dnes se na kladenském Sletišti sejde velmi zajímavá atletická společnost z celého světa. A český sprinter Pavel Maslák (na snímku) hodlá v Kladně překonat svůj národní rekord na 200 metrů! Ten má hodnotu 20,46 sekund.

Kladenští Orli zbrojí na 5. sezonu v nejvyšší soutěži po návratu do extraligy. Důležitou součástí sestavy je vždy univerzál. Novou sezonu zahájí volejbalisté z Kladna na tomto postu se srbským hráčem Stefanem Okosanovicem. Na okolnosti jeho příchodu do kádru úspěšného klubu, očekávání v nové sezoně i na přípravu jsme se zeptali „Eagle bosse“ Milana Fortuníka.

Gratulace ke svým 55. narozeninám dnes přijímá Stanislav Trojan.

Florbaloví Kanonýři Kladno mají za sebou další úspěšné tažení na přestupovém poli. Po Joeli Ahlinovi, jehož klub představil v pondělí, znovu získali hráče, který má zkušenost se švédskou Superligou, nejlepší soutěží světa. Do týmu totiž přichází 28letý univerzál Filip Ullmann, trojnásobný mistr republiky a donedávna kapitán Tatranu Střešovice. 

Juniorský tým brazilských volejbalistů se dnes a zítra představí v kladenské sportovní hale v přátelském utkání s českými reprezentanty. Duely začínají v šest hodin večer a do haly je otevřený vstup pouze přes recepci proti vstupu do plavecké haly.

V Kladně se o víkendu představí kaskadéři na dvou i čtyřech kolech, horké dny lákají na koupaliště, v kinech dávaji Spider-Mana a v Praze zazpívá světová star. 

Také netrpělivě odpočítáváte čas do sobotního atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály? Tak to děláte určitě správně. Jako nikdy nekončící příběh vypadají pořadateli představované hvězdy, které 13. července na Sletišti nastoupí. 

Zaměstnanci společnosti Divadla Kladno s.r.o. (tedy Městského divadla Kladno a Divadla Lampion) vydali tiskovou zprávu, ve které považují odvolání Jana Krafky z pozice jednatele společnosti Divadla Kladno s.r.o. za politický tah a ostře se proti tomuto kroku vymezují.

Především hrady a zámek lákají na letní kulturní program.

Druhý protest ve dvou dnech mají za sebou členové Městského divadla Kladno. Tentokrát se na náměstí Starosty Pavla v přítomnosti médii sešli s primátorem a dvěma radními, aby si vyslechli jejich argumenty, proč musel skončit jednatel divadla a herec Jan Krafka. 

Trenér třetiligové Hostouně Ivan Pihávek má pro svou práci nejen velmi kvalitní klubové zázemí, ale také je prý spokojený s počtem či typy hráčů, kteří se v létě poperou o soupisku sokolů. 

SK Vinařice oslavil nedávno 90 let trvání klubu a slavilo se celý víkend. Ke slovu se postupně dostala všechna družstva klubu. Dorost se utkal se společenstvím Doksy/Libušín a starší přípravka se Lhotou. Hlavním bodem sobotního programu byl zápas A mužstva s výběrem kladenských hokejistů, jemuž předcházelo vystoupení mažoretek.

Po sezoně fotbalové divize se ukázalo, že kladenskému SK pod vedením trenéra Jana Pejši unikl jistý postup do třetí ligy o pouhé čtyři body. A to jeho tým odehrál sezonu v poměrně malém počtu hráčů ve věku mimo dorosteneckou kategorii. Do následující sezony jich bude mít kladenský kouč ještě méně...

Sprinter Tepa Kladno Matěj Krsek posunul na mistrovství republiky juniorů a dorostu rekord na stovce o jednu desetinu. 

Již v sobotu to na Sletišti vypukne. Mezinárodní atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály je tady a v letošním roce připravil i jednu hodně netradiční novinku v podobě soutěže ve skoku dalekém. 

O víkendu pro něho uspořádali bývalí spoluhráči a kamarádi druhý ročník fotbalové exhibice Hokejky na pažitu s dražbou. Výtěžek z ní si domů odvezl Petr Křepelka (24), který je po těžkém úrazu upoután na invalidní vozík. 

Hokejové celebrity a muzikantské hvězdy si dnes večer (19.00) dají dostaveníčko na lodi Cargo Gallery u nábřeží smíchovské strany Vltavy, aby v rámci akce Aurora benefiční koncert vybrali koruny pro nadaci Jakuba Voráčka, který přispívá na léčbu nemocných s roztroušenou sklerózou.. A mezi nimi možná bude i hokejová osobnost NHL Jakub Voráček.

Florbaloví Kanonýři Kladno zlanařili posilu, která nemá v jejich klubové historii obdoby. Do týmu totiž přichází 25letý Švéd Joel Ahlin, který v minulosti tři roky působil i ve švédské Superlize, nejlepší florbalové lize světa. Získat takového hráče je v Česku zcela výjimečná věc a jen dokazuje, že kladenští florbalisté mají v nadcházející sezoně jednoznačný cíl – postup do superligy!

Horké letní počasí dělalo radost výrobcům zmrzlin a nanuků. K těm nejtradičnějším patří ruská zmrzlina - smetanový mražený krém vložený mezi dvě oplatky. Spotřebitelský časopis dTest poslal do laboratoře 11 vzorků těchto zmrzlin, aby prověřil jejich kvalitu. V laboratoři dTest zkoumal čistotu mléčného tuku, množství obsaženého cukru a rychlost odtávání zmrzliny. Až na jednoho nepoctivce získaly výrobky celkově dobré nebo velmi dobré hodnocení. 

Další skvělé zprávy od pořadatelů atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály směřují k dnes velmi populárnímu hodu oštěpem. Vzhledem k možné účasti Báry Špotákové musejí organizátoři pro závod v oštěpu žen zajistit dostatečně kvalitní startovní listinu. A to se jim zatím daří na výbornou. 

Účastník fotbalové divize SK Kladno zahájil včera přípravu na novou sezonu. Než ji druhý srpnový víkend odstartuje, sehraje čtyři přípravné duely a zápas předkola MOL Cupu. 

Druhý ročník charitativní akce Hokejky na pažitu měl opět velký úspěch. Na léčbu Petra "Křépy" Křepelky (24) se vybralo bezmála 140 tisíc korun. 

Sokol Hostouň, nováček třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL, zahájil včera přípravu na novou sezonu s jednatřiceti fotbalisty na klubovém seznamu. Z toho je zhruba dvanáct nových, či staronových tváří.

Od začátku letních prázdnin jsou uzavřeny z důvodu rekonstrukce ulice Dukelských hrdinů a Slánská od křižovatky s ulicí Hajnova u Úřadu práce po kladenské hřbitovy.

Podkategorie