Kladenští volejbalisté získali v extraligovém utkání na hřišti Beskyd tři body za výhru 3:1 (27:29, 25:23, 25:22, 25:18).

 

Kladenští hokejisté v utkání Chance ligy porazili doma Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 0:1, 1:0).

Kladenští Rytíři poprvé v letošním roce okusili hořkost porážky. Zažili ji dnes na ledě Havířova, který zvítězil 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).

Druhý rok na pozici ředitele Oblastní nemocnice Kladno prošel Jaromír Bureš i se svým personálem nečekaným covidovým očistcem. Zajímalo nás, jaké zkušenosti si z tohoto období vzal, jak nemocnice nápor infikovaných pacientů zvládá, a co ji čeká letošní rok.

Atletický klub A.C. TEPO Kladno získal povolení uspořádat v únoru druhý ročník halového mítinku Kladno Indoor.

Vánoční stromky nepatří ke kontejnerům na smíšený odpad.

Rozsvícená nafukovací hala ve volejbalovém areálu Vavřince v Rozdělově jsou záminkou k udávání policii. O dění v areálu a aktivitě některých spoluobčanů jsme si povídali s Leošem Stránským, jedním z provozovatelů Vavřince.

Benátky nad Jizerou jsou třetím soupeřem Rytířů Kladno v novém roce. Dnes se představí na kladenském stadionu (18.00 hod.).

Kladenští volejbalisté si v extraligovém utkání dnes vyzkouší sílu domácích Beskyd (17.00 hod.).

S novou písní a videoklipem vstoupil do nového roku kladenský rodák Jary Tauber.

Dnešní duel Chance ligy mezi mužstvy AZ Havířov a Rytíři Kladno začíná už ve 16.00 hodin.

Velká letadla pilotuje šest roků. Kapitán Petr Minařík (32), rodilý Kladeňák, ovšem kvůli koronaviru do kabiny letounu neusedl již téměř rok. Jak žije pilot přikovaný k zemi, na to jsme se ptali za plotem ruzyňského letiště…

Bezpečnost v Kladně hlídají nové kamerové body a celý kamerový systém budou letos poprvé využívat hasiči.

Kladno se dočkalo sněhové nadílky. Než ji sluníčko rozpustí, zachytil pro Vaše Kladno její půvab na různých místech města amatérský fotograf Karel Škarohlíd.

Ministerstvo zdravotnictví dnes spouští pro vybranou skupinu populace nový centrální rezervační systém pro očkování proti covid-19.

Kladenští volejbalisté potvrdili roli favorita utkání a na domácí půdě přehráli příbramské Kocoury 3:0 (25:20, 25:22, 25:22).

Sportovní areály města Kladna (SAMK) se v těchto dnech zaměřují na údržbu vládou uzavřených sportovišť.

Také v druhém utkání za sebou venku tým Rytířů Kladno neprohrál v základní hrací době. Po výhře v Kolíně za tři body dnes podlehli v Přerově Zubru 3:4 po samostatných nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0).

Nárok na státní podporu tak už mají všechny uzavřené provozovny kvůli koronavirové pandemii.

Avizované snížení spotřební daně u nafty se v Kladně projevilo prvním snížením cen pohonných hmot.

Za uplynulé čtyři roky hovoří statistika jasnou řečí. V Kladně každým rokem klesá narozených dětí, oproti tomu stoupá počet posledních rozloučení.

Z hospody Na Amálce se před koncem loňského roku stalo Petiční místo hnutí Chcíp PES za otevření restaurací.

Přerušenou dodávku vody v mrazivých dnech vodárny neřeší přistavením cisterny, ale SMS službou.

Parkoviště kladenského Kauflandu zůstane volně otevřené pro všechny zase až do závěru letošního roku.

Lubomír „Čužák“ Rys lěží v motolské nemocnici a má za sebou těžký operační zákrok.

Trenérka Lenka Víšková (viz úvodní ilustrační foto) z populárního kladenského fitka Dream Body Fitness v NC OAZA vám tento týden dá základy pro domácí udržování kondice a zpevnění těla v době koronovirových zákazů sportovat.

Hokejoví Rytíři pokračují ve šňůře bez porážky. Dobrou formu domácího Kladna dnes odnesl Vsetín prohrou 3:5 (2:1, 1:3, 0:1).

Trenérka Lenka Víšková (viz úvodní ilustrační foto) z populárního kladenského fitka Dream Body Fitness v NC OAZA vám tento týden dá základy pro domácí udržování kondice a zpevnění těla v době koronovirových zákazů sportovat.

V roce 2020 se v kladenské porodnici narodilo 991 dětí. Po mnoha letech tak v Oblastní nemocnici Kladno (ONK) zaznamenali pod 1000 porodů.

Tři králové jsou za námi a s nimi i období vánočních svátků. Včera jako symbol konce starého a začátku nového zmizel náměstí Starosty Pavla vánoční strom.

Prohlášení obchodního řetězce Tesco, že není jasný výklad vládního opatření o povolení prodávat pouze nutné potřeby, vyústilo v rozvolnění prodeje papírnictví a oblečení. Včera večer jsme se byli podívat, jestli se k tomuto velkému řetězci kladenská konkurence nepřidala.

Tři králové jsou za námi a s nimi i období vánočních svátků. Včera jako symbol konce starého a začátku nového zmizel náměstí Starosty Pavla vánoční strom.

Obchodní centrum Central Kladno se letos rozroste o novou pobočku saunového světa Saunia a provozovatel centra chystá vybudovat kino.

Volejbaloví Kocouři Příbram jsou dnešními extraligovými hosty Kladenských orlů (18.00 hod.).

Pacienti kladenské nemocnice zasažení covidem-19 mají již několik týdnů naději na zlepšení zdravotního stavu. Hematologicko-transfúzní oddělení totiž začalo schraňovat plazmu od dárců, kteří covidem prošli a disponují dostatečným množstvím protilátek v krvi. Primářka oddělení Lenka Bartošová v rozhovoru pro Vaše Kladno hovoří o podmínkách dárcovství i stavu krevní zásoby nemocnice v Kladně.

Nikoli v sedmnáct, jak bylo původně určeno, nýbrž v šestnáct hodin dnes začne zápas Chance ligy mezi přerovskými Zubry a Rytíři Kladno.

Výběrové řízení na stěžejního veřejného dopravce vypsané kladenským magistrátem vyhrála společnost ČSAD MHD Kladno Arriva.

Dvakrát se na budově kladenského „Kokosu“, neboli Fakultě Biomedicínského inženýrství ČVUT, rozsvítilo srdce z oken. Další parádní noční představení je v nedohlednu. My jsme se na fakultě ptali, jak tenhle úžasný design vznikl.

Dnes večer (18.00 hod.) hostí Rytíři Kladno soupeře ze Vsetína. V dresu soupeře vyjede na led také kladenský odchovanec Vojtěch Šilhavý (26).

Zítra k extraligovému utkání přijedou za Kladenskými orly příbramští Kocouři bez exkladenského trenéra Petra Klára. Nás zajímalo, co v současné době dělá, kdy se vrátí do světa volejbalu, a jak mu jde distanční trenérská výuka studentů kladenského sportovního gymnázia.

Podkategorie