Úvod finálové série play off Kladnu včera nevyšel. Dnes je na kladenském stadionu odveta opět v 18.00 hodin.

Zítra končí v Kladně jeden z termínů pro uhrazení poplatku za svoz komunálního odpadu.

Hokejoví Rytíři mají za sebou vstup do finálové série o postup do extraligy. Na svém ledě podlehli jihlavské Dukle v prodloužení 3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1).

Domácí přitlačili na Duklu od prvních minut zápasu ovšem byli to hosté, kterým v první třtině vyletěli ruce nad hlavy k oslavě gólu. O to víc může rytíře tenhle přesný zásah mrzet, oč víc k němu sami přispěli. Mikliš ideálně nabil Brožovi, který z těžkého střeleckého úhlu jen nahodil puk na bránu. Košarišťan si ho vzápětí setřásl do brány… 
Vyrovnání si Kladno nechalo až na přesilovou hru v druhé třetině. Od vyhrané buly po perfektním rozebrání jihlavské čtveřice a dopravení puku do brány uplynulo šest vteřin! Rytíři potřebovali dvě minuty k tomu, aby Jelínek s Machačem svůj tým dovedli k vedení. Jenomže ke smůle rytířů také Dukla předvedla výtečnou kombinaci až do prázdné brány a srovnala. Než druhá siréna poslala týmy do kabin, trefili hosté tyč…
Držitelé šesti mistrovských titulů z éry československého hokeje v poslední periodě dokázali, že si na finále připravili několik řešení přesilových her. Do vedení je totiž v další početní převaze poslali nahrávající Frye a zakončující Plekanec. Kladenským fanouškům chvíli na to ztuhly úsměvy na tvářích. Pekr nabil Strejčkovi a ten Košarišťana překvapil bekhendovým nahozením. Strhnout vítězství na stranu domácích mohli Suchánek, Melka, Hlava, Kubík a Račuk. Puk pokaždé zůstal před brankovou čárou, a tak zápas pokračoval v prodloužení. 
V něm nejprve promáchl výhru Plekanec a po něm ji na druhé straně trefil Lichanec.

Branky a nahrávky: 32. Račuk (Melka, Marosz), 34. Machač (Š. Jelínek) – 16. Vítězslav Brož, 37. T. Havránek (Čachotský, Strejček), 50. Strejček (Pekr, Čachotský), 62. Lichanec (Bilčík, Strejček).

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Marosz, Filip, Račuk (A) – Melka, Pitule, Hlava – Š. Jelínek, Machač, Kubík – Bílek.

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – D. Kolář (A), Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, A. Dvořák – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Mácha, Čermák, Vítězslav Brož.

Jan Murárik
Foto: rytirikladno.cz

parking
Rytíři měli s autokinem výborný nápad. Zájem fanoušků sledovat přímý přenos z vozidla se stupňuje

 

Pacienty Oblastní nemocnice Kladno začne od příštího pondělí vozit také devět nových sanitních vozidel značky Fiat.

Atletické A.C. TEPO Kladno představilo nová loga venkovního a halového mítinku. K nim vyladil i klubové barvy.

Fotbalový klub SK Kladno dostal od Sportovních areálů města Kladna (SAMK) k dispozici sekačku Ferrari.

Dosáhl na jednu z nejvyšších met ve fotografii. V minulých dnech se stal vítězem kategorie Architektura/Professional prestižní soutěže Sony World Photography Awards. První místo mezi profesionály je v téhle branži srovnáváno s obdržením filmového Oscara. Tomáš Vocelka (55) ji získal jako jediný Čech. Před třemi roky obdržel rovněž nejvyšší ocenění v soutěži Czech Press Photo. I když u jeho jména je v mezinárodním měřítku uvedena Česká republika, tak se nezdráhá doplnit místo bydliště Kladno-Rozdělov.

Držitelé permanentních vstupenek na zápasy kladenských Rytířů, kteří se vzdají nároku na vrácení části peněz, dostanou od klubu odměnu.

V Nákupním centru OAZA se dnes (od 9.00 do 16.00 hod.) konají trhy s plody Afriky i Asie.

Rodinný Zoopark Zájezd zve opět návštěvníky na zajímavé venkovní výběhy. Vnitřní prostory zůstávají kvůli covidu stále zavřené.

Futsalový svaz ohlásil konec sezony pro nižší soutěže bez postupů i sestupů.

Ohniska covidové pandemie na základních školách se v Kladně nepotvrdily. Alespoň ne po úvodním povinném testování školáků prvních stupňů a dětí v mateřských školách. Námi oslovení ředitel a ředitelky škol uvedli pouze dva pozitivní testy…

Vládní omezení pro sportování rekreantů a amatérských organizovaných sportů znemožňuje na kladenských sportovištích zprovoznit všechny plochy.

Sportovní areály města Kladna (SAMK) vycházejí sportovcům maximálně vstříc, ovšem ne všechna městská sportoviště mají dostatečnou rozlohu, aby na nich mohlo sportovat šest dvojic v desetimetrových rozestupech.
SAMK proto nechávají uzavřený například fotbalový plácek v kleci na Sletišti a na basketbalové hřiště u vchodu do Sletiště do odvolání pronajímají jen klubům nebo organizacím, které poté samy odpovídají za počet sportujících. Trampolínový park SAMK otevřou s teplejším počasím.
Více informací najdete na webových stránkách www.samk.cz.

Jan Murárik

 

Projektů, s kterými by současné vedení kladenského magistrátu mohlo okamžitě pracovat, po minulé koalici mnoho nezůstalo. Prakticky jediný velký – rekonstrukce střechy zimního stadionu. Jaké další změny ve městě zaznamenáme, na to jsme se zeptali radního města a architekta Ondřeje Ryse.

Zatímco pandemie v našich končinách snad pomalu ustupuje, netrpělivě vyhlížíme okamžik, kdy se otevře hlavní vchod a vy, naši diváci, po dlouhé době opět zasednete do hlediště našeho krásného divadla.

Parádní hlavolam připravil v těchto dnech ministr zdravotnictví Petr Arenberger pro rekreační či amatérské sportovce a sportující děti.

Jana Bláhová je ředitelkou kladenské Střední školy designu a řemesel. Zajímalo nás mimo jiné, jaký má názor na maturity podle premiéra Babiše, jestli je její škola ohniskem nákazy covidem-19 či podporuje-li očkování proti koronaviru.

Mimo úřední hodiny se mohou klienti pro vyřízení svých záležitostí objednat na Centru správních agend na náměstí Svobody přes rezervační systém magistrátu.

Před necelým půlstoletím spolubojovali o mistrovský titul, v novém století svádějí boje o postup do nejvyšší soutěže… Dnes na kladenském stadionu začíná další z nich. Rytíři hostí jihlavskou Duklu (18.00 hod.).

Omlouvám se a zároveň děkuji za pochopení, vstřícnost i toleranci obyvatelům Rozdělova z okolí ZŠ Brjanské ulice.

Kladeňák Tomáš Vocelka je prvním profesionálním fotografem z Česka, který obdržel za sérii fotografií cenu mezi fotografy ceněnou na úrovní filmového Oscara.

Ve středních školách ještě nějaký čas zůstanou prázdné učebny. Vedení škol a učitelé tak mají možnost důkladně se připravit na povinné testování. Květoslava Havlůjová vede v Kladně sportovní gymnázium.

Na dnešek a neděli oznámily České dráhy výluku osobní železniční dopravy mezi Prahou a Kladnem.

V areálu restaurace Sleťák se včera odpoledne konala odveta za bitvu kremrolí. Provozní Sleťáku Lukáš Starý s majitelem bistra Náladový kuchař Adamem Robenkem pro ni zvolili slané téma.

V play off vede tabulku střelců celé Chance ligy, mezi rytíři má ve vyřazovací soutěži bilanci bod na utkání. Útočník Ondřej Machala přišel v sezoně z Pardubic, aby Kladnu pomohl do extraligy. Teď s týmem stojí před cílovou páskou...

Dnes odpoledne sehrají pražská S 126. derby v české nejvyšší soutěži a 298. celkem. Byli jsme zvědaví, jak bývalí hráči Sparty a Slavie, ale i kladenského SK, Honzové Jiras (na snímku vlevo) a Suchopárek vzpomínají na svá odehraná derby, jak podle nich dopadne to dnešní, a jestli vidí Slavii v semifinále Evropské ligy.

Útočník Matěj Pekr patří v této sezoně k nejlepším hráčům jihlavské Dukly. Zítra s ní přijede do Kladna k prvnímu zápasu finálové série play off. Dorazí na stadion, kde kdysi v dresu Rytířů rozhodně fanoušky nezklamal. I když hrál několik baráží a jednou postoupil do extraligy, finále play off hraje poprvé.

Venkovní sportoviště zůstanou dál víceméně osiřelá. Vláda ponechává veřejnosti možnost amatérsky sportovat venku maximálně ve dvou lidech…

Až do neděle se cestující na lince 610 mohou v Kladně svést novým elektrobusem značky Mercedes-Benz. Společnost spadající pod konsorcium Arriva tak zkouší v plném provozu již druhý autobus na elektropohon.

Tak v Americe už koncerty jedou, gratulujeme kluci!

Přivaděč zajišťuje přes čtyřicet roků dodávku pitné vody z území Mělnická Vrutice a Řepínský důl do Kladna.

Dnes už bývalý pověřený ředitel Středočeské záchranné služby Jiří Knor (na foto vlevo) usedl do křesla náměstka nového ředitele, vybraného Středočeským krajem, pod který záchranka se sídlem v Kladně patří. Novou tváří na postu jejího šéfa se stal Pavel Rusý. Rozhovor po nedávné výměně poskytli Vašemu Kladnu oba najednou.

Také finálové boje o postup do extraligy mají fanoušci Rytířů možnost sledovat prostřednictvím autokina na parkovišti u Sletiště.

Sportovní areály města Kladna (SAMK) v pondělí otevřou veřejnosti svá venkovní sportoviště zatím kromě trampolín.

Před týdnem uhrála pražská Slavie v Evropské lize nadějnou remízu na hřišti londýnského Arsenalu. V dnešní odvetě, aby postoupila, nesmí prohrát. Zeptali jsme se opět stejných osmi osobností, jak to pro Pražany dopadne. Remízu minulý týden tiplo několik respondentů, ovšem přesný výsledek 1:1 uhodl jen Lukáš Hajník. Bude nyní přesných tipérů více?

Obě knihovny v Kladně od zítřka svým čtenářům opět umožní volný vstup do svých budov i výběr ze svého fondu.

Stav hromadného postižení osob v Oblastní nemocnici Kladno skončil.

Ode dneška se v Oblastní nemocnici Kladno změnila provozní doba odběrového centra pro pacienty s podezřením na nakažení koronavirem.

Město Kladno zaplatí dětem zkušební šetrné PCR testování ze slin. 

Zítra začne první testování žáků a předškoláků v českých školách. Zeptali jsme se namátkou vybraných škol v Kladně, jak si poradí s možnou přítomností rodičů při testování žáků a předškoláků.

Podkategorie