Kdo se potřebuje v těchto dnech zbavit nadměrného odpadu, má možnost takový odložit do mobilního sběrného dvora. Zítra a v úterý bude k dispozici na parkovišti proti hostinci Na Kovárně.

Po dlouhé nemoci zemřel ve svých jedenaosmdesáti letech významný kladenský fotograf Josef Seifert.

Město Kladno se letos bude muset obejít bez svého reprezentačního plesu.

Hokejoví Rytíři dnes (16.00 hod.) v Chomutově hostí Škodu Plzeň. 

Posádce z CBS Flying Teamu se podařilo sestavit první knihu zachycující Kladensko z nebe.

Maratón klub Kladno má za sebou další ročník populárního Zimního běhu Iva Domanského. A s překvapivým vítězem.

Zemřel bývalý předseda kladenského hokeje František Kupec. Bylo mu devětaosmdesát roků.

Dynamo Pardubice vs. Rytíři Kladno po prodloužení 4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0). 

Pracuje jako zástupce ředitelky jediného sportovního gymnázia ve Středočeském kraji. Trenér Jiří Kuchler v našem rozhovoru upozorňuje na boom kladenského volejbalu a potvrzuje prestiž školy za hranicemi kraje.

Od začátku nového roku se v Zooparku Zájezd vylíhli leguáni malachitoví a chameleoni pardálí, v dětském koutku skotačí dvě týdenní kůzlata.

Kladenské kino Hutník zve ode dneška na lákavou českou komedii Srdce na dlani.

Patří mezi nastupující generaci odborníků na zdravý pohyb a kondici. Vysokou odbornost nabíral v Česku i v zahraničí. Pokud se vás stále drží předsevzetí udělat v novém roce něco s nadbytečnými kily a nevíte si sami rady, pak trenéra Mirka Duška (23) najdete v Dream Body Fitness, v Nákupním centru OAZA.

Rada města souhlasila s úpravami cen služeb v pohřebnictví a vstupného do zámku.

Dnes večer se Kladenští orli měli na Moravě střetnout s Beskydy. Ovšem v týdnu tento extraligový duel zařadila Česká televize do svého pondělního programu přímých přenosů. S trenérem orlů Milanem Fortuníkem jsme si tedy našli čas na malé prognózy či snění, chcete-li...

Úřad středočeského kraje oznámil, že na jeho území registruje jednou tolik pozitivně testovaných na covid-19 než tomu bylo před týdnem. Celková čísla se pohybují pod pět tisíc nově nakažených denně.

Sportovní areály města Kladna vyhlásily vítěze dalšího ročníku ankety Sporťák roku.

Trenér juniorského týmu kladenských Rytířů Jindřich Lidický stále se svým týmem v extralize zažívá spíše porážky než vítězství. Mládežníci jsou stále poslední a jen zázrak je zachrání od sestupu...

V kladenském Domově pro seniory dokončilo město modernizaci prvního patra.

Kladenské středisko volného času a vzdělávání Labyrint odsunulo nabídku letních táborů na pozdější termín.

Druholigové Kladno se dnes večer (20.00 hod.) ve sportovní hale střetne v prvním utkání v novém roce s Perštejnem.

Včera v prohraném zápase na hřišti Beskyd měli Kladenští orli vyčpělé smečaře.

Milovníci zimních běhů v přírodě si v sobotu v Kladně přijdou na své.

Ve středu 26. ledna (od 16.00 hodin) se na ledové ploše na náměstí Starosty Pavla uskuteční soutěž Městské policie Kladno o Nejlepšího Empíka.

Kladno se dnes v hokejové extralize představí na ledě Dynama Pardubice (18.00 hod.).

Tuhle roli jí Městské divadlo Kladno (MDK) „ušilo“ na tělo. Zahrát a zazpívat roli Édith Piaf ve hře Smrt v Růžovém dostala totiž za čest skvělá Jana Zenáhlíková. Premiéra je nachystaná na konec února.

První premiérou Městského divadla Kladno letošního roku bude komorní hra Ľubomíra Feldeka Smrt v růžovém. V hlavní roli nejslavnější francouzské šansoniérky Édith Piaf se představí členka souboru Jana Zenáhlíková. Obsazení doplňují hostující Veronika Svojtková a Tomáš Alferi. Ten zároveň vytvořil k inscenaci hudební nastudování. Autorem scény a kostýmů je výtvarník Jozef Hugo Čačko. Na připravovanou novinku jsme se ptali režisérky Věry Herajtové.

Beskydy vs. Kladenští orli  3:2 (25:23, 14:25, 26:25, 25:23, 15:13). 

Ve Středočeském kraji odhalily testy na covid-19 2027 nakažených, minulý týden ve stejný den to bylo 1329. Sedmidenní incidence v kraji je tak na úrovni 517 nakažených na sto tisíc obyvatel a hodnota reprodukčního čísla je 1,22.

Kvůli hrozbě omikronu zavedla Praha i Středočeský kraj preventivní opatření v hromadné dopravě.

Legendární hororový zabiják se vrací. Kultovní hororová série je zpátky!

Rytíři Kladno vs. Škoda Plzeň 3:4 v prodloužení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1). Plzeň si připsala letos první výhru. V tabulce předposlední Kladno má před posledním Zlínem sedmibodový náskok. Moravanům dnešní zápas kvůli covidu odpadl. 

Fotbal se naučil v kladenském SK. V něm patřil k výrazným postavám uplynulého divizního podzimu. Ovšem útočníka Tadeáše Pospíšila (19) si odborníci všimli již v minulé sezoně. V současné době studuje práva v Plzni a je na soupisce rezervy tamního prvoligového klubu.

Kladenští volejbalisté sehrají dnes extraligové utkání na palubovce Beskyd. A budou u toho kamery České televize. Přímý přenos začíná na kanále ČT Sport v 17.00 hodin.

Fascinují Vás ledové a drsné podmínky Antarktidy a Arktidy? Chtěli byste se o těchto oblastech dozvědět více? Přijďte dnes večer na Čabárnu do Centra ekologické výchovy.

Kladenský volejbal dál válí na dvou frontách. Orlům, mužům i chlapcům, se daří v jejich soutěžích, kladenské Kočky zase dominují Krajskému přeboru.

Kladenské sportovní gymnázium zve ve čtvrtek 13. ledna žáky pátých a devátých tříd včetně jejich dospělých zástupců na Den otevřených dveří (16.30 - 18 hodin).

Restaurace Sleťák drží i v novém roce vysokou laťku gastronomie. Ochutnali jsme poslední novinku z nabídky poledního menu a získali pro vás recept.

Zjistit výši poplatku například za odpad, psy, místo na hřbitově či teplo a vodu lze nově také přes webové stránky města a v nich přes aplikaci Moje závazky.

Covidová doba zřejmě dohnala další provozovatele restaurací v Kladně zavřít. V současné době se nenajíte ani nenapijete například v hostincích Na Zastávce či v bývalém Starém Kladně.

V novém roce Kladnem zatím nejvíce rezonoval případ napadeného policisty romy při silvestrovské oslavě v Metě (psali jsme 1. ledna).

Podkategorie