Od 28. do 30. října bude Štechova ulice pro dopravu uzavřena. Silničáři v ní položí nový asfaltový povrch.

Od neděle 15. listopadu 2020 dojde k úpravě linkového vedení jízdních řádů v rámci integrace dopravy na Kladensku.

Za září jsme zaznamenali zhruba 10% nárůst výjezdů oproti loňskému roku. Další nárůst přinese s jistotou i tento měsíc. Proč?

První víkend v listopadu možná v Česku začnou opět fungovat profesionální soutěže.

Na mimořádném zasedání vláda ČR rozhodla o dalším zpřísnění pohybu osob na veřejnosti od čtvrtečních šesti hodin ráno do třetího listopadu.

Boj o přežití neměli provozovatelé pohostinství zřejmě nikdy v minulosti tvrdší. Po jarní koronavirové karanténě mají opět povoleno prodávat přes výdejová okénka nebo jídlo rozvážet. Jedním z těch, kteří v Kladně takto vydělávají na základní provoz svého podnikání je Petr Dobřichovský, provozovatel rozdělovského Baru Parlament.

Už nějakou chvíli pozoruji, že je pořad víc a víc konspiračních teorií o covidu.

V rámci možností okleštěných koronavirovými opatřeními připravují herci Městského divadla Kladno listopadovou premiéru inscenace Eva tropí hlouposti.

Kladenské Sletiště se příští rok zřejmě rozroste o další hřiště.

Ministři Karel Havlíček a Lubomír Zaorálek s předsedou Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou garantují české kultuře i sportu pomoc při ekonomických ztrátách způsobených vládními opatřeními.

Majitelé kol mají poslední týden na to, aby využili nabídku města a nechali si označit tento svůj jednostopý dopravní prostředek.

Až příští rok, pokud koronavirus dovolí, se uskuteční velmi očekávaná událost D+D Real Winter Classic ve Špindlerově Mlýně. Letos na hokejovou show pod širým nebem zapomeňte.

Od zítřka nastává pro obyvatele Česka nová povinnost nasazovat roušky v autech, městech i obcích.

Integrovaná vlaková doprava mezi Prahou a středními Čechy včetně jízd po Kladensku chystá od soboty 17. 10. změny na vybraných spojích.

Noční (víkendové) rozjezdy všech linek (S1, S2, S3, S4, S5, S6, S7, S8, S9, S22) – Tyto páry spojů (s příjezdem po 2:00 a s odjezdem cca ve 2:30 na/z Hlavní nádraží, včetně návazného páru do/z Milovic) jsou zrušeny. (Půlnočních spojů s odjezdem v cca 0:30 se to netýká.).
Sezónní/rekreační/výletní vlaky – Ruší se všechny spoje (Bezdězský rychlík, Cyklo Brdy, Cyklohráček, Český ráj, Kokořínský rychlík, Posázavský motoráček, Rakovnický rychlík a sezónní vlaky Praha – Čerčany – Zruč nad Sázavou). 

-red-

 

Vystudovala ekonomiku na vysoké škole a při studiích se v roce 2012 dala na soukromé podnikání. U něho i s titulem inženýrky již zůstala. Dva roky je paní Thien Trang Šmolíková (29) součástí kosmetického studia Dvojka v centru Kladna.

Musherská sezona započala prvními závody nedlouho před vládním zákazem sportovat. V podkrušnohorském Hrobě ještě musheři stačili odjet Hrobskou jízdu a závod v Abertamech.

Navštívili jsme kladenské knihovny a mile nás překvapily služby té městské.

Krátce před vyhlášením zákazu sportování se uskutečnil  21. ročník Kralupy Cup a Přebor Středočeského kraje.

V Kladně vládne cestovnímu ruchu téměř třicet roků. Romana Literová svou kancelář nezavřela ani v druhé pandemii koronaviru. O přežívání ve světě necestování či o budoucnosti tohoto oboru a kladenských klientech, jsme si povídali v budově OC Central.

Stát se včerejším prohlášením vlády zavázal na tři měsíce pomoci podnikatelům s nájemným. Přinášíme přehled, kdo na tuto pomoc má nárok.

Podruhé se letos musejí hospodští postarat o své podniky prostřednictvím prodeje z okének svých podniků nebo rozvozem jídla a pití. Populární kročehlavskou restauraci U Koně její stálí hosté sice padnout v těchto dnech nenechají. Její provozovatel Stanislav Lacina přesto počítá v případě třetí covidové vlny restrikcí s černým scénářem...

Dnes odpoledne vláda přednesla podobu nové pomoci podnikatelům.

Zástupci českých sportovních klubů se stále s ministrem zdravotnictví nedohodli na podmínkách, za kterých by mohli začít hromadně trénovat, natož hrát mistrovské zápasy. Zajímal nás názor Jiřího Hondla, předsedy třetiligového fotbalového klubu Sokola Hostouň, na toto ožehavé téma.

Účelem není zpochybňovat potřebnost omezení shlukování lidí, ale spíše apel na použití zdravého rozumu. Situace v Česku není dobrá a opatření jsou nutná, o tom nemá smysl jakkoli pochybovat.

Oprava stěn pod lávkou u Hvězdy si vyžádala úpravu jízdy podjezdem ve Vodárenské ulici.

Ode dneška se dveře českých restaurací pro hosty do odvolání uzavřely. Povolené jsou rozvozy jídel a jejich prodej přes okénko. Jitka Vaňková, původem z Litoměřic a bydlištěm v Kladně, provozuje buštěhradskou restauraci U Bečvářů necelých šest měsíců. Otevřela ji s prvním uvolněním po koronavirové karanténě a nyní si také ona vyzkouší, jaké to je, mít ji povinně zavřenou.

Jaromír Jágr prostřednictvím své Hokejové rodiny na sociálních sítích žádá fanoušky, aby se nezbavovali lístků na Winter Classic.

Trenér extraligových volejbalistů Milan Fortuník počítá s tím, že zákaz sportovních utkání a sportů pod střechou či v plné sestavě vláda protáhne na delší dobu, než původně avizovaných čtrnáct dnů. V téhle souvislosti také zvažuje možnosti trénování.

V hromadné dopravě, stejně jako na mnoha dalších místech, je povinnost nosit nasazenou roušku přes dýchací cesty. Ne každý ale nařízení respektuje.

V Kladně, ve kterém fungovalo i sedm klasických kin, je díky nim v provozu alespoň jediné. Před uzavřením kulturních sálů v minulých dnech v něm promítali až šest filmů denně a chystali otevřít další, komorní, kinosál. Bratři Vojtěch (na snímku vpravo) a Pavel Volfové v interview pro Vaše Kladno hovoří o současné situaci majitelů Hutníku.

Dream Body Fitness (DBF) přichází pro své i nové klienty se vstřícnou nabídkou.

Od půlnoci z úterý na středu začínají platit další opatření v boji proti covidu-19.

Vzhledem k vládním opatřením dochází k úpravě provozu městské dopravy v Kladně. 

Dva roky po komunálních volbách v Kladně končí politické uskupení Kladeňáci.

Zrušení nejvyšších sazeb, o kterém město nově rozhodlo, zlevní nájemné v městských bytech pro nové nájemce a potřebné profese.

Statutární náměstek primátora Kladna a jednatel společnosti Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka v exkluzivním rozhovoru pro Vaše Kladno hovoří o prioritách, na které se chce městská společnost v nejbližší době zaměřit.

V mimořádném projevu prezidenta republiky Miloše Zemana se diváci i posluchači dozvěděli, že mají nosit roušky a slyšeli, o co hlava státu požádala ministra vnitra.

Tahle doba mi říká, že jsme stádo ovcí. Zeman říká, že vypnutí volnočasových aktivit není vypnutí ekonomiky… No, pro něj ne.

Kladenské školy jsou na distanční výuku dobře připraveny a drtivá většina žáků ji bez problémů absolvuje. Město je připravené podpořit jejich činnost.

Hokejisté a krasobruslaři, kteří využívali kladenský zimní stadion, se na něj minimálně čtrnáct dnů nedostanou.

Podkategorie