Poprvé v pětadvacetileté historii společnosti Tepo Kladno se mnozí odběratelé od prvního září třesou zimou. Alespoň tak nám to píší i volají. 

Duel dvou poražených z prvního kola uvidí dnes (16.00) fanoušci na kladenském zimním stadionu. Rytíři hostí královehradecký Mountfield.

Třetím soupeřem Rytířů v extralize je Energie Karlovy Vary. Na jejím ledě se dnes kladenský tým pokusí od půl šesté večer vybojovat první výhru.

Středočeský kraj dnes v kladenské Divadelní ulici zahajuje stavbu centrálního depozitáře Středočeské vědecké knihovny. 

Akrylamid je v potravinách zcela nežádoucí, protože zvyšuje riziko vzniku nádorových onemocnění, škodí nervovému systému a poškozuje genetickou informaci. Spotřebitelská organizace dTest otestovala množství akrylamidu ve 12 dětských sušenkách a zjistila významné rozdíly v naměřených hodnotách. 

Rozpuštěno! Tak zní verdikt hnutí ANO z minulých dnů směrem ke kladenské organizaci. Bude-li znovu založena, kdo vlastně do ní smí vstoupit? 

Sedmé kolo divize i třetí nejvyšší soutěže, České fotbalové ligy (ČFL), odehrají kluby z kladenského okresu před domácím publikem. 

Hokejoví Rytíři mají v extralize za sebou křest v roli nováčka soutěže. Na ledě obhájce titulu Třince podlehli 2:6 (0:1, 0:3, 2:2).

Avizované prudké zdražení pohonných hmot jako důsledek útoků na saudsko-arabské naftové pole se nekoná. V Kladně se stále drží po nedávném zlevnění i pod 32 korunami za litr benzinu Natural.  

Všichni příznivci historických objektů - a válečných zvlášť - by si dnes neměli nechat ujít prohlídku atypického objektu “Pod silnicí”, který bude veřejnosti zpřístupněn od 10.30 do 17.30 hod.

V kině Hutník by dnes večer mělo být narváno. Na scénu totiž vstupuje Marek Vašut v dalším českém komediálním trháku s názvem Román pro pokročilé.

Třinečtí Oceláři jsou patrně tou nejtěžší zkouškou, jakou mohou hokejoví Rytíři projít hned na úvod extraligy. Dnes na ledě obhájců titulu vyjedou k boji o první body v pět hodin odpoledne. 

Vstupenky na nedělní utkání čtvrtého extraligového kola mezi kladenskými Rytíři a Vítkovicemi (16.00 hod.) jsou v prodeji. 

Majitelé psů v České republice mají ještě zhruba 105 dní na to, aby nechali svá zvířata u soukromého veterinárního lékaře označit mikročipem.

Málokdy je pozvánka na víkend tak nabitá středověkou atmosférou jako ten nadcházející. 

V minulých dnech zaměstnanci Městského divadla Kladno zorganizovali druhé živé pozvání veřejnosti na pondělní zasedání zastupitelů v KOKOSu.

Okresní hospodářská komora Kladno pořádá v pátek i v sobotu prezentaci technického vzdělávání kladenského regionu. 

Umělecký šéf Městského divadla Kladno Jaroslav Slánský v těchto dnech poskytl rozhovor Divadelním novinám. V několika odpovědích v něm vysvětluje podrobně situaci, která v divadle nastala na konci června a trvá dodnes.

Český sportovní svět žil cestou českých basketbalistů za šestým místem na mistrovství světa v Číně. Po návratu reprezentace jsme si povídali s Vojtěchem Hrubanem (30), členem slavné "čínské" party, nejen o jeho pocitech z obrovského úspěchu, ale také o jeho basketbalových začátcích v Kladně i trenérech, kteří ho v rodném městě basketbal naučili.

V našem novém seriálu navštěvujeme pivní zahrádky v Kladně. Vybíráme namátkou a vy posuďte, do které byste si rádi zašli na pivo či jiný nápoj. K tomu, pokud je v nabídce, si třeba dopřejete něco dobrého k snědku. Dnes představujeme zahrádku hostince U Černý Máry.   

V sobotu 21. září od 15 hod. jste zváni na slavnostní zahájení výstavy Cihelny a cihlářství na Kladensku, která se uskuteční v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích.

Premiérový a ještě stále zkušební provoz zažívá v Kladně v těchto dnech autobus s elektromotorem společnosti ČSAD MHD Kladno. Na lince 605 ho bravurně ovládá půvabná Ivana Bystroňová (52).

Zasedání kladenských zastupitelů zajímalo veřejnost. Zastupitelé kromě jiného totiž diskutovali na téma aktuální situace v Městském divadle Kladno.

Řádné zasedání kladenského zastupitelstva dnes doplní téma dění v Městském divadle Kladno. Zastupitelstvo zasedá od čtyř hodin odpoledne v budově KOKOSu na náměstí Sítná. 

Kladenští orli skončili na domácím turnaji O pohár města Kladna bronzoví. 

Víkendové tipy na zábavu přejí dětem i dospělým. Ovšem za většinou našich tipů musíte z Kladna cestovat.

V týmu Rytířů je nejzkušenějším hokejovým harcovníkem. Než se i on v sestavě nováčka extraligy stačil v soutěži rozkoukat, má kladenský klub za sebou dvě vysoké porážky. Kde rytíře "tlačí brusle", jaká je extraliga, na to jsme se ptali obránce Michala Barinky. 

Sportovní areály města Kladna pořádají zítra tradiční Seniorský pětiboj v atletice. 

Kladenští hokejisté prohráli s Hradcem Králové 2:5 (0:3, 1:2, 1:0).

V našem novém seriálu navštěvujeme pivní zahrádky v Kladně. Vybíráme namátkou a vy posuďte, do které byste si rádi zašli na pivo či jiný nápoj. K tomu, pokud je v nabídce, si třeba dopřáli něco dobrého k snědku. Dnes představujeme zahrádku hostince U Medvídků.   

Jejich sebestředný svět rámují tragikomické vzpomínky na minulost i nejistota z vlastní budoucnosti. Veřejné čtení z knihy Český ráj v rámci projektu Knížky na jevišti se dnes v Kladenském divadélku uskuteční hned dvakrát. První je na programu v osm hodin večer, druhé začne o dvě hodiny později.

V našem novém seriálu navštěvujeme pivní zahrádky v Kladně. Vybíráme namátkou a vy posuďte, do které byste si rádi zašli na pivo či jiný nápoj. K tomu, pokud je v nabídce, si třeba dopřáli něco dobrého k snědku. Dnes představujeme zahrádku hostince U Matěje.   

Silničáři se dnes pustí do rekonstrukce části ulice Dr. Vrbenského. Jeden z příjezdů na náměstí Starosty Pavla zůstane uzavřený takřka do konce listopadu.

Sportovní areály města Kladna (SAMK) k začátku hokejové extraligy renovovaly kabinu hostí na zimním stadionu.

Počasí 135 účastníkům maratonu na kladenském Sletišti přálo. Sluníčko je pálilo do tváří jen v atletickém areálu, na zbytku trati v lese vládl příjemný stín. 

Gratulace ke svým 29. narozeninám dnes přijímá Jiří Ondráček.

Druhý ročník Strongmana v Kladně ovládl na celé čáře mistr světa i rekordman v mrtvém tahu Jiří Tkadlčík. Další jeho rekord, tentokrát český v tlaku jednoruční činky nad hlavu, mu vzal Lukáš Patera. 

Gratulace ke svým 62. narozeninám dnes přijímá Miroslav Supáček.

Kladenský okres zastupují v divizi i v ČFL dva týmy. Zatímco tři celky kousaly porážku, kladenský SK předvedl střelecký koncert v Dobříši. 

Gratulace k významnému životnímu jubileu dnes přijímá Jaroslava Vrňáková.

Podkategorie