Opravy mostů na „staré“ Karlovarce a rekonstrukce vozovky u Stochova mění některé trasy autobusových linek. Největší provozovatel autobusové dopravy ve středních Čechách rovněž upozorňuje cestující, že načerno se nejezdí.

  
Dnešní díl jsem zaměřil na oblast zad, jako prevenci proti bolesti zejména hrudní a krční páteře.

Vláda povolila otevření dalších služeb, zároveň prodloužila nouzový stav téměř do poloviny května.

Pandemie koronaviru u nás nabírá na síle. I když se z Číny konečně podařilo zajistit několik stovek tun zdravotnického materiálu a ochranných pomůcek, na pokrytí poptávky to ani zdaleka nestačí. Roušky pořád zoufale chybí. Všude. A tak si šikovní Češi poradili po svém - zasedli k šicím strojům.

Vynucená pauza sportovních událostí neznamená, že se v klubech nepracuje na vyhlídkách do budoucnosti. Výjimkou není ani fotbalový SK Kladno. Sportovní manažer Petr Brabec v povedeném rozhovoru na webových stránkách kladenského klubu zdůrazňuje, že je pro něj prioritou budovat zázemí klubu před unáhleným nakupováním posil.

Ve středních Čechách se doprava dál omezovat nebude.

Včera ráno zmizel z areálu kladenské nemocnice, aby jej policisté zajistili týž den večer. Trojanův veterán je na světě!

Další povolené podnikání vládním vyhlášením se vztahuje například na zámečnictví. Ode dneška si tedy například opět můžete u svého zámečníka nechat vyrobit náhradní klíče.

Krádež za bílého dne. Před šestou hodinou ranní dnes z areálu kladenské nemocnice zmizel veterán v majetku autoservisu Trojan.

Osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ), které musí v souvislosti s karanténou zůstat doma s dítětem nebo hendikepovaným člověkem bude dotaci po dobu ošetřovného vyplácet ministerstvo průmyslu a obchodu. Žádat se o ni bude od prvního dubna prostřednictvím živnostenských úřadů.

Pozice hokejového agenta v současné době trpí podobně jako další profese, kterým se kvůli koronaviru zastavil pracovní život. Jedním z nich je Josef Machala (60).

Tento týden od úterý do čtvrtka přibylo oficiálně ve Středočeském kraji 38 nakažených COVIDem - 19.

Nová sdílená kola stojí již několik dnů v kladenských ulicích. Ke sdílení jsou od zítřka. Budou antivirově ošetřovaná?

Virus COVID – 19 mu zavřel nejen Divadélko, ale s ním také přilehlou restauraci. Podnikatel Martin Brádka podle svých slov věří v otevření na začátku května.

Otec a syn. U kladenského florbalu se pohybují necelých dvacet roků. Petr Šikola (vlevo) nejprve jako aktivní tatínek, posléze vedoucí týmu dospělých a nyní jako manažer Kanonýrů. Jeho syn Radek dlouhé roky jako hráč, poté florbalový reportér a v současné době jako vedoucí A-týmu Kanonýrů.

Volejbalisté o play off nepřišli. Na stránkách volejbalového svazu je v těchto dnech rozehrané virtuální play off. Svými hlasy můžete dostat Kladno do finále!

Zaměstnáním montér vzduchových zařízení, v soukromí nadšený kuchař, s atletickou sportovní minulostí v klubu TEPO Kladno a budoucí ženich. S touto vizitkou se Tomáš Kučera přihlásil do pořadu Prostřeno!. Pořad se vysílal minulý týden. A jak to dopadlo? Tomáš jen těsně nevyhrál.

Kladenský sochař Pavel Holeček se svými kamarády vyrobil a daroval Gynekologicko-porodnickému oddělení kladenské nemocnice ochranné štíty!

Vláda včera rozhodla o prodloužení zákazu provozovat pohostinskou činnost s hosty uvnitř i venku na zahrádce podniku. Nové datum pro otevření provozoven je sobota 11. dubna. Ti, kteří provozují výdej jídel z „okének“, tak mají před sebou dalších čtrnáct dnů. Ale spíše více… Jak se daří „okénkářům“ s nejistou budoucností, na to jsme se zeptali provozovatelů Jídelny Ema na Dříni Tadeáše a Jakuba.

Silničáři rozjíždějí opravy krajských silnic kolem Kladna směrem na Velkou Dobrou, Stochov a Kyšice.

Uzavřený Zoopark Zájezd žije v běžném provozu hlavně ze vstupného. V současné době právě koupí „budoucí“ vstupenky ZOO pomůžete.

Téměř nikam chodit nesmíme, a už vůbec ne v partě. Tohle koronavirové vězení je sice nutné, ale taky pěkně nudné. Takže jsme zvědaví, kam vyrazíte jako první, až to půjde.

Má za sebou první sezonu na pozici sportovního manažera pražské Sparty. Odchovanec kladenského hokeje a legenda toho sparťanského Petr Ton řeší v klubu budoucnost ovlivněnou koronavirem. A dívá se přitom i do svého rodného klubu.

V těchto dnech spočítáte kolik projde lidi hlavní třídou za minutu na prstech jedné ruky. Přesto na hlavní třídě restaurace v době karantény nejsou zavřené. Z „okénka“ například prodává jídlo v krabičkách provozovatel Starého Kladna Emil Chejn.

Vláda pouští do provozu pomálu řemesel. Mezi těmi, které zatím na svolení začít fungovat marně čekají, jsou i holiči a kadeřníci. Slávek Karban má provozovnu v Kročehlavech.

Restaurace Stavitelství, kterou míjíte, když jedete zadem od Tesca k Legu, má dva měsíce nové provozovatele. Servírka Monika Petrboková a Kuchař Pavel Kandalík, životní partneři, si chtěli splnit profesní sen a otevřít hospodu, kam se zákazníci pohrnou za výbornou kuchyní i pivem. Dnes, jako dalším hostinským, jim ze snu zbyl akorát prodej z okýnka…

Kladenští volejbalisté mají od poloviny března volno. Ovšem na sociálních sítích dnes bojují o medaile!

Další z anket Vašeho Kladna je u konce. Ptali jsme se vás, v které části Kladna byste chtěli žít.

Tento týden opět ceny pohonných hmot v Česku klesly. V Kladně se dá tankovat již pod 27 korunami za litr.

Nezaměstnanost roste. Úřady práce (ÚP ČR) jsou v porovnání s dobou před hrozbou nákazy COVIDem – 19 zavalené žádostmi o registraci nových osob bez příjmů z pracovní činnosti.

Městé Buštěhrad svým občanům zprostředkoval kontakt se školní kuchyní ve Středoklukách a ti díky tomu můžou až domů dostávat obědy za parádní cenu.

https://uloz.to/file/oGjy0L1NfhjP/1-dil-cviceni-zip Trápí vás, že jste kvůli koronaviru přišli o své hodiny v tělocvičnách? Domácí cvičení by tělu mělo po dobu karantény dodat alespoň základy, které mu zpevní svaly. V našem seriálu si každý najde svoji parketu. Stačí zkopírovat odkaz a otevřít přes Google.

Pražská integrovaná doprava (PID) zveřejnila seznam i jízdní řády pražských přívozů. K celoročním linkám P1, P2 a P8 se tento víkend připojily sezonní přívozy.

Volný pohyb na veřejnosti zůstává minimálně do prvního dubna ve stejném režimu jako dosud. Seniorům se změnily časy nákupů, zaměstnancům pracovní doba a podnikatelé nemusejí do srpna platit zálohy na zdravotní a sociální pojištění.

Ode dneška do poloviny letošního května je mimo provoz úsek silnice okružní křižovatka Stochov Slovanka – po další křižovatku směr Vašírov.

Vláda včera rozhodla, mimo jiných opatření, prodloužit uzavření restaurací až do Apríla. Jak se s tímto termínem vyrovnává například provozovatel restaurace na SK, jednoho z oblíbených hostinců v Kladně, Vladimír Milec?

Na tratích dvě stě a čtyři sta metrů sbíral medaile jak na běžícím pásu. Juniorský sprinter klubu A. C. TEPO Kladno Matěj Krsek (19) nyní stojí, stejně jako další sportovci, před další sezonou ve velké nejistotě, jestli vůbec začne.

Třináct záchranářů středočeské záchranky včetně ředitele Jiřího Knora se podrobilo testům na možnou nákazu COVID-19.


Cvičení v tomto díle vám pomůže zpevnit oblast břicha.

Cestujících v hromadné dopravě výrazně ubylo nejen v Kladně. Ubylo v ulicích i autobusů a s nimi počet šoférů. Jak vypadá situace ve společnosti ČSAD MHD Kladno, jsme se zeptali jejího ředitele Ludomíra Landy.

Podkategorie