Knihovna připravila koncert i výstavu Ota Pavel - známý i neznámý

Jaké jsou červnové akce ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně?

Výstavy v Malé galerii knihovny

Do 11. 6. Svět podle Miroslava Šaška
Poslední možnost zhlédnout interaktivní výstavu, která přibližuje život a dílo známého autora a ilustrátora dětských průvodců po světových metropolích Miroslava Šaška. Výstavu připravila Nadace Miroslava Šaška.

13.–18. 6. Výstava absolventských a klauzurních prací studentů SŠDŘ
Výstava absolventských a klauzurních prací studentů kladenské Střední školy designu a řemesel. Můžete se těšit na prezentaci výtvarných děl a oděvů studentů oboru Modelářství a návrhářství oděvů a Design interiéru. Vernisáž 12. 6. v 18:00 hod.

20. 6.–10. 9. Ota Pavel  –  známý i neznámý
Výstava přiblíží život známého novináře, redaktora a spisovatele, který prožil část svého dětství na Kladensku. Seznámí s jeho dílem, radostmi i strastmi, rodinou i přáteli. Doplněno fotografiemi, předměty a materiály ze sbírek Buštěhradského muzea Oty Pavla a pracemi oceněnými ve výtvarné soutěži na stejnojmenné téma (6 do 26 let). Ve spolupráci se Spolkem Buštěhrad sobě. Vernisáž 19. 6. v 17:30 hod.

 

Další akce pro veřejnost

4. 6., od 18:00 – PhDr. Jaroslava Dvořáková: Jak při péči myslet i na sebe a nevyčerpat všechny své síly (velká studovna, 1. patro)
Přednáška pro pečující i širokou veřejnost z cyklu „Alzheimerova nemoc a jiné typy demence“, pro  laiky i profesionály, kteří pečují o někoho s výše uvedenou diagnózou, i pro ty, které téma zajímá. Ve spolupráci s Dementia, I. O.

11. 6., 17:00–18:00 – Konverzace v anglickém jazyce (půjčovna, 1. patro)
Přijďte si ověřit schopnost konverzovat v angličtině a zároveň se seznámit se zajímavými lidmi – dobrovolníky z Arménie. Další z pravidelných setkání. Ve spolupráci s Informačním centrem pro mládež Kladno. 

12. 6., od 18:00 – Vernisáž výstavy klauzurních prací studentů SŠDŘ (velká studovna, malá galerie, 1. patro)
Slavnostní zahájení výstavy absolventských a klauzurních prací studentů kladenské Střední školy designu a řemesel spojené s módní přehlídkou.

13. 6., od 16:00 – Exkurze v knihovně (v prostorách celé knihovny, sraz ve vstupní hale)
Zajímá vás, jak funguje vědecká knihovna? Budete možná překvapeni. Rádi vás provedeme zákulisím i provozem knihovny. Délka 45 min.

17. 6., od 19:00 – Koncert George Haslam, Velká Británie (velká studovna, 1. patro)
Máte rádi skvělou muziku? To si nemůžete nechat ujít koncert světově proslulého jazzmana a hudebního cestovatele (na úvodním snímku) a jeho doprovodné kapely. Hráč na barytonsaxofon a tárogató k nám přiveze hudbu s neobyčejným rytmem a úžasnou energií. Vstupné: 150 Kč

19. 6., od 17:30 – Vernisáž výstavy Ota Pavel – známý a neznámý (velká studovna, 1. patro)
Slavnostní zahájení výstavy přibližující život a dílo známého novináře, redaktora a spisovatele. V rámci vernisáže budou promítnuty absolventské filmy FAMU (autoři Vladimír Merta, Milan Šteindler, Miroslav Balajka a Karel Smyczek) na téma povídek Oty Pavla a oceněni vítězové výtvarné výstavy na téma Ota Pavel.

20. 6., 17:00–19:00 – Péče o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí (lektorna, přízemí)
Další pravidelné setkání a konzultace těch, kteří pečují o seniory s Alzheimerovou nemocí či jiným typem demence. Povede koordinátorka podpory neformální péče Lenka Kutinová, zástupce organizace Dementia, I. O. V.

25. 6., 17:00–18:00 – Konverzace v anglickém jazyce (půjčovna, 1. patro)
Přijďte si ověřit schopnost konverzovat v angličtině a zároveň se seznámit se zajímavými lidmi – dobrovolníky z Arménie. Další z pravidelných setkání. Ve spolupráci s Informačním centrem pro mládež Kladno. 

-red-

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí