Divadlo mění radikálně program

Městské divadlo Kladno v těchto dnech změnilo program pro začátek nové sezony, která měla začít jedenáctého září.

Ve středu 11. září se v programu ruší nejen inscenace Hra, která se zvrtla, ale také slavnostní vernisáž v budově divadla k zahájení sezony. O dva dny později, 13. září, se neodehraje dopolední představení Jak umřít na rokenrol. Brouk v hlavě se přesouvá ze 16. září na 14. října a místo hry Apartmá v hotelu Plaza uvede divadlo na své malé scéně drama Oskar a růžová paní. 

Zakoupené vstupenky lze vrátit, nebo je vyměnit, v pokladně divadla do sedmi dnů od data, ve kterém se hry měly konat. Vstupenky s náhradním termínem zůstávají v platnosti. V současné době jsou vstupenky na první hru sezony, Ženu v černém, stále v prodeji. 

Změny programu divadla pod vedením jednatelky Ireny Žantovské, která nahradila "ze dne na den" Jana Krafku, přinesly odezvu na sociálních sítích. Z nich vybíráme:

Olga M.: Paní Žantovská, děkuji vám, že mi šetříte peníze, neboť zítra jdu vrátit všechny vstupenky, které mám nakoupené na září a říjen nejen za sebe, ale i za mé kamarády. Na stejná představení jsem chodila vícekrát, protože byla radost vidět tak skvělý a stmelený soubor, s jakou radostí a vervou všichni hrají! Poté, co jste "vyhrála" sama nad sebou konkurz, už nemám zájem kladenské divadlo pod vaším rádoby vedením navštěvovat. Nedivím se hercům i ostatním zaměstnancům, že odcházejí. 

Dušan S.: Na co jsou vstupenky k dispozici, paní Žantovská? Na představení, která byla vyprodána? Jako koště jste vymetla jednatele i uměleckého šéfa. Nemáte jedinou dramaturgyni. Vy čekáte, že divadlo samospádem poběží? Paní Žantovská, přiznejte otevřeně, že jste přijala funkci likvidátorky kladenského divadla. 

Blanka Ř.: To je veliká škoda. Takhle bude další sezona ještě ztrátovější a za rok tu máme další konkurz na nového jednatele. Na jaře jsem měla možnost mluvit s herečkami Zenáhlíkovou, Mílovou a hercem Vejdělkem a všichni si moc a moc pochvalovali atmosféru v divadle. 

Lucie H.: Jsem znechucena tím, co město a paní jednatelka předvádí. Tak jsem se těšila na novou sezonu. Mám koupená tři předplatné, ale asi je půjdu vrátit, protože už to nebude bez pana Krafky to super divadlo. Moc mě mrzí, jak to dopadlo, ale herce a ostatní zaměstnance chápu. 

Jarmila V.: Paní Žantovská, bylo by nejlepší, kdybyste vyhodnotila situaci a opustila funkci jednatele. Tolik lidí kvůli vám odchází z divadla, kde odvedli velký kus práce, jedna osoba plus radnice to zničí. 

Michal K.: Velké poděkování vládnoucím pánům zastupitelům a bezesporu paní Ireně za likvidaci divadla. Na panu Krafku a ostatní, co odcházejí, se nezlobím. Já taky musel odejít z radnice, protože by mě jinak hanba fackovala. 

Markéta M.: Co že to vlastně chcete říct, paní jednatelko? Těšila jsem se na novou sezonu v našem divadle, teď budu několikeré předplatné vracet. Opravdu se to vyplatí? To je vážně hospodaření, které má být lepší než to předchozí?

Martina M.: Tak Miki Volek umřel nadobro - bohužel ne na rokenrol, ale násilnou smrtí! Mám vstupenky na září i na říjen a místo toho pohřeb už nyní!

-red-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí