Jan Krafka čelí podlosti a sezonu v Kladně nedohraje

Zřejmě kdosi z města údajně jménem jistého právníka měl v minulých dnech podat na bývalého jednatele Městského divadla Kladno Jana Krafku trestní oznámení. Na první pohled irelevantní, které patrně policie smete ze stolu. Herec Krafka poté oznámil, že v takové atmosféře sezonu v Kladně nedohraje. 

Ve středu jedenáctého jste měl být součástí Hry, která se zvrtla. Mezitím se mezi vámi a Kladnem zvrtlo cosi jiného než jen děj v úspěšné komedii...
Teprve nedávno jsem se dozvěděl, že radnice na mě podala trestní oznámení už v červnu, přičemž mi na konci června, kdy mi oznámili, že už nebudu jednatelem divadla, nabídli, že pro mě vytvoří nový post personálního ředitele divadla... Mám pocit, že si ze mě dělají legraci. Víc k tomu nemám co říct, a nemám ani chuť dohrávat. Věřím, že policie případ odloží, že není, co řešit. Konkrétní být v současné době nemůžu.

Ale nedávno se objevila zpráva, že reprízy v sezoně dohrajete...
Ano, ale hned potom jsem se o trestním dozvěděl. Okamžitě jsem nové jednatelce divadla Ireně Žantovské oznámil, že za této situace od herecké smlouvy odstupuji. Ona to snad pochopila. 

Jak se bude podle vás dál vyvíjet vztah mezi vámi a kladenským divadlem?
Vůbec netuším. Doufám, že se na zasedání zastupitelstva v pondělí šestnáctého září otevře téma divadlo, a že nás, divadelníky, přijde podpořit široká veřejnost. 

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí