Středočeská vědecká knihovna v Kladně se otevírá i dětským čtenářům

Se začátkem nového školního roku Středočeská vědecká knihovna připravila pro dětské čtenáře milé překvapení. Nově se mohou registrovat děti již od 6 let (dosud se mohly registrovat děti až od 12 let), a to v doprovodu zákonného zástupce. První vlaštovkou, která již naznačila další směřování knihovny v poskytovaných službách dětem a mládeži, byl vydařený červnový Dětský den v knihovně. 

„V souvislosti s akcí Velká knihovna pro malé čtenáře dětem nabízíme zcela nový a zajímavý dětský koutek plný hraček, ale především dětských knih. Děti a mládež si tedy mohou půjčit nejen kvalitní dětskou literaturu, ale také tolik žádanou povinnou školní četbu. V rámci akce nabízíme novým dětským čtenářům od 6 do 15 let roční registraci zdarma, jen za cenu průkazky,“ říká Ivona Kasalická, vedoucí Odboru vnějších vztahů a rozvoje knihovny SVK, a dodává: "A to není vše - noví čtenáři obdrží od knihovny také malý dárek. Těšíme se na vás."

V září si malí školáci také mohou v knihovně zasoutěžit ve výtvarné soutěži: Má oblíbená kniha / Můj oblíbený knižní hrdina. Soutěžní práce lze posílat na adresu knihovny nebo osobně odevzdat v šatně knihovny, nejzazší termín odevzdání výtvarných prací je 1. 10. Poté je vyhodnotí porota složená z pracovníků SVK v Kladně a výtvarníků. Oceněná bude nejlepší práce v každé kategorii. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne v neděli 28. 10. v Den Středočeského kraje - knihovna prvorepubliková. Více informací k soutěži naleznete na www.svkkl.cz

A ještě jedna novinka - pro všechny zájemce o knihovnu a její služby bude knihovna také pořádat pravidelné exkurze, a to každý druhý čtvrtek v měsíci (po dohodě lze smluvit i jiný termín). 

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí