Říjen nabízí přednášky o T. G. M., historii filmu i o EU

Přinášíme vám přehled akcí a novinek ze Středočeské vědecké knihovny v Kladně.

10. 10. 17:30 – T.G.M. o vědě filozofii a náboženství
Při příležitosti oslav stého výročí založení samostatného československého státu přijde se zajímavou přednáškou o názorech a způsobu myšlení prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka Doc. Mgr. Tomáš Bubík, PhD.

17. 10. 17:30 – 40 000 let to lidstvu trvalo, než přišel onen klíčový den 28. 12. 1895
Zvukař, kameraman, scénárista a režisér dokumentárních filmů, kterému se životní koníček stal povoláním, producent Pavel Ries ve své přednášce s nezvykle dlouhým názvem provede návštěvníky historií filmu.

18. 10. 17:00–19:00 – Péče o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí
Pečujete o seniory s onemocněním Alzheimerovou nemocí nebo některým typem demence? Přijďte na setkání pečujících, které se koná každý 3. čtvrtek v měsíci od 17:00 hod. v lektorské místnosti v přízemí knihovny.

24. 10. 17:30 – Projekt Evropa 
Projekt Masarykovy demokratické akademie přináší jedinečnou možnost diskutovat o Evropské unii s hosty z nejvyšších pater politiky, zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů. Ti všichni budou na jednom místě připraveni zodpovídat dotazy občanů o Evropské unii a debatovat o jejím smyslu, současných úkolech i o tom, jak to s EU má Česká republika.

28. 10. 09:00–14:00 – Den Středočeského kraje – knihovna prvorepubliková
12. ročník Dne Středočeského kraje tentokrát představí knihovnu v atmosféře prvorepublikové kavárny. Nebude chybět stylová hudba v podání Jiřího Kubína, módní přehlídka Athelieru Cakee, dětský workshop, soutěžní kvíz, vyhlášení vítězů zářijové výtvarné soutěže Má oblíbená kniha / Můj oblíbený knižní hrdina, divadelní představení pro děti a tematické pohoštění.

VÝSTAVY V MALÉ GALERII
Do 9. 10. 2018 Miroslav Horníček – aristokrat humoru
Výstava ze soukromého archivu a sbírky u příležitosti 100. výročí umělcova narození představuje Miroslava Horníčka prostřednictvím jeho osobních dokumentů, a to jako herce, scénáristu, režiséra, spisovatele, výtvarníka, fotografa a dobrého společníka svých přátel. 

11. 10. – 27. 11.  S československými legionáři po Transsibiřské magistrále
Důležitou roli při formování samostatného československého státu sehrály československé legie. Výstava prezentuje bohatou činnost čsl. legií na magistrále – peněžnictví, polní poštu, osvětový odbor, technický odbor, tiskárnu čsl. legií. Popisuje celou anabázi formování legií a představuje také osudy významných legionářů.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí