Bářiny "Liškoviny". Čarokrásný den, miláčkové!

Každý týden se na našich stránkách potkáváte s Barborou Liškovou, kladenskou fejetonistkou a glosátorkou, která exkluzivně pro Vaše Kladno píše svoje úvahy pod názvem Bářiny "Liškoviny".

Čarokrásný den, miláčkové!

Když náš svět tento týden opustil legendární bavič Daniel Nekonečný, opět se ukázalo, jak moc je česká společnost rozdělena na dvě poloviny. Konkrétně tedy na tu, které je líto, že navždy odešel jeden z nejpozitivnějších lidí vůbec a bohužel také na tu, která ho právě pro tento přístup k životu zrovna v lásce neměla.

A právě to mě na tom všem tak fascinuje. Fakt, že někdo dokáže být jinému protivný jen proto, že miluje život, miluje smích, miluje barvy, zábavu, lásku a všechno ostatní. Všechno, co lidem prozáří oči, donutí je na chvíli zapomenout na věci, které je trápí a prostě je přiměje se jen usmívat a bavit. A přesně takový Dan Nekonečný byl. Tak vnímal život. Jako jednu velkou jízdu a show. Alespoň na veřejnosti. To jestli se něčím trápil a měl nějaké starosti už nikdy nezjistíme. Důležité je ale právě to, jak se choval, když se druzí dívali. 

Jenže zatímco některé jeho bezbřehá energie nabíjela, druhé doslova drásala. A v tomto případě nejde jen o jednoho baviče. Existují totiž lidé, které opravdu vytáčejí pozitivní reakce a názory jiných. Lidé, které naštvete či rozhodíte prostě jen tím, že stojíte a usmíváte se, když venku třeba zrovna prší. 

Opravdu se neříká nadarmo, že jiné nejvíc naštvete tím, že se máte pořád dobře. Že záříte na kilometry daleko. A že Dan Nekonečný opravdu zářil. A když málo, zapálil nějaký ten oheň navíc, zasypal se dvěma kily třpytek a nasadil pověstný americký úsměv. A bylo vymalováno.

Moc dobře si vzpomínám, jak jsem jako malá pozorovala prababičky výraz v obličeji, když sledovala v televizi jeho vystoupení. Usmívala se, smála se, vypadala šťastně. Prostě ho milovala. A věřím, že by se tak tvářila i tenkrát v nemocnici, kdyby se objevil v místnosti s hadem kolem krku. „Čarokrásné odpledne,” řekl by a zasypal místnost konfetami. A víte co, možná právě teď ty konfety střílí i tam nahoře v nebi. Tak se možná nedivte, až začnou padat z nebe místo jarního deště.


Počasí Kladno

Předpověď počasí