Přednáška spisovatele Václava Junka: Táta a jeho město

Ve středu 8. 11. od 17.30 hodin zavzpomíná ve studovně Středočeské vědecké knihovny v Kladně na svého otce, akademického malíře a grafika Václava Junka, jeho syn spisovatel a režisér Václav Junek mladší. 

Řeklo by se, že kladenského rodáka, akademického malíře, grafika a ilustrátora mnoha dětských knih Václava Junka již není potřeba více představovat. Jeho tvorbu Středočeská vědecká knihovna v Kladně svým návštěvníkům ostatně prezentovala při nedávné výstavě v prostorách Malé galerie.

Jeho syn, spisovatel, režisér, autor více než čtyřiceti knižních titulů, Václav Junek mladší, však nyní přináší pohled nový. Přiblíží soukromý život tohoto talentovaného umělce, jeho vzpomínky na dětství a mládí, které prožil v Kladně, jeho práci, malování a záliby. Návštěvníci přednášky se také dozvědí, jak moc a také proč měl vlastně malíř Václav Junek své rodné město tak rád.

„Narodil jsem se v Praze, kde táta již dlouho žil. Ovšem viděl jsem na něm vždycky, jak je šťastný, když měl nějakou povinnost se do Kladna vrátit. To mě nejednou vzal s sebou, a to město, kde vyrostl a tolik se mu líbilo, mne učil. Jestli s úspěchem, to si netroufám říci, ale dělával to rád,“ uvedl Václav Junek ml. 

Nechat si ujít vyprávění neméně talentovaného syna, mimo jiné autora takových titulů jako např. České zrady (2009), Hitler před branami (2013), Slavné vily slavných (2014), by byla především pro kladenské patrioty veliká škoda. 

Po přednášce Václav Junek mladší jistě rád zodpoví návštěvníkům jejich dotazy.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí