Kladenská vzpomínka na humoristu Miroslava Horníčka

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zve na vernisáž výstavy Miroslav Horníček – aristokrat humoru. Akce se uskuteční ve čtvrtek 6. září od 18.00 hodin v Malé galerii a velké studovně.

Expozice připomene stoleté výročí narození Miroslava Horníčka, laskavého humoristy, vtipného glosátora, skvělého vypravěče, herce, dramatika, spisovatele, fotografa a dobrého společníka svých přátel.

Díky Milanu Svobodovi, který zakoupil část pozůstalosti od dědiců, se z Horníčkova oblíbeného vinohradského útočiště dochovalo mnoho artefaktů z jeho soukromého archivu. A díky Vladimíře Šplíchalové, bývalé dlouholeté ředitelce Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, která se s energií sobě vlastní pustila do uspořádání pozůstalosti do tematických celků, mohla vzniknout kvalitní a zajímavá výstava představující Horníčka jako průvodce vlastním domovem, divadlem, tvorbou i vztahy s přáteli. Mezi exponáty nebude chybět pověstné křeslo se stolkem, psací stroj či fotoaparát zn. Yashika, ale také autorské koláže.

Knihovna si jako součást slavnostního otevření výstavy na tento den pro návštěvníky připravila překvapení v podobě vzpomínkového pořadu na Miroslava Horníčka v podání herce divadla Semafor Václava Kopty (někdejšího dívčího idolu z filmu Sněženky a machři), kterého bude zpovídat moderátor Petr Voldán. Návštěvníci se tak mohou těšit na příjemně strávený večer plný inteligentního humoru. Vstup zdarma.

Knihovníci po dobu trvání výstavy připravili pro čtenáře výběr z Horníčkových knih, které si samozřejmě bude možno vypůjčit. Výstavu je možno zhlédnout do 9. 10.

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí