Dění v divadle. Premiéra a Žantovskou abys pohledal...

Dnes se v Městském divadle Kladno koná první premiéra divadelní sezony Miluji tě, ale... Diváci původně měli vidět muzikál Monty Python’s Spamalot. 

Na facebookové adrese Kamarádi městského divadla Kladno se divadelníci k tomu vyjádřili: Tvůrčí tým i herci udělali maximum, aby v chaosu, který pod vedením nové jednatelky v divadle panuje, nazkoušeli inscenaci, která do kladenského divadla patří. Přijde nám nepochopitelné, že Irena Žantovská o inscenaci, která vzniká, neprojevila žádný zájem. S herci nemluví, nekomunikuje s tvůrčím týmem. Tento nezájem tak ukazuje na jediné, osud kladenské scény jí je zcela lhostejný. Z repertoáru Městského divadla Kladno zmizely inscenace DONAHA!, Apartmá v hotelu Plaza a Jak umřít na rokenrol. Stalo se tak bez jakéhokoli oficiálního oznámení. Jednatelka Irena Žantovská zřejmě nepovažuje za důležité informovat diváky o dění v divadle. Není tedy jisté, zda budou inscenace přezkoušeny, tak jako se to stalo v případě titulu Hra, která se zvrtla, či už skončily bez derniéry.

Dnes je Irena Žantovská dva měsíce ve funkci jednatelky. Odpověď na otázku, co zatím dokázala? zatím nejlépe vystihují reakce na sociálních sítích. Sama jednatelka své dvouměsíční působení v divadle veřejně nekomentuje. 

Tom V. H.: Taky jí tam skoro nevidíme. Tak jak by mohla jednat... Rádi bychom se alespoň důstojně rozloučili s těmito tituly. I když například věčně vyprodané DONAHA! se nemuselo vůbec rušit. Myslím, že teď už divadlu chybí jenom nějaká živelná pohroma a můžeme říci: "Zažili jsme tam všechno!"

Daniel D.: Už sa dajte dokopy! Boha! Nie len že chcete od nej jej koncepciu - vy chcete ešte aj dochádzku? Jeden to nemôže stíhať.

Jf F.: Je relevantní, že maximálně dokázala všechny nas..t? Když tak mi to popřete.

Jarmila V.: Asi si velice váží diváků v Kladnè, že má koryto. Potřebuje zničit další divadlo, aby ho zase někdo po ní šokoval z popela. Je mi strašně líto všech přeživších členů divadla a moc jim děkuju za to, že přes všechny tèžkosti nás diváky baví. Děkuji.

Olga M.: Ruší hojně navštěvované hry. Ještě také nenašla kamarádíčka na pronájem divadelní kavárny! Je naprosto neschopná! Umí jen plácat nesmyslné žvásty jak je všude úspěšná. Proč si jí např. v ND nenechali, když tam s takovým "úspěchem" režírovala?

Jarmila V.: No do prčic, to si ti představitelé města fakt neuvědomují co způsobili, rozbít fungující divadlo kvůli jedné neschopné ženské? Nebo je za tím ještě něco jiného ? Chceme zpět své milé a skvěle pracující členy divadla!

Jan S.: Takto jsem si 105. divadelní sezónu nepředstavoval.

Olga H.: Irena čistič.

Majda K.: Je mi z toho zle.

Antonín P.: Boží mlýny, kde se flákáte?

 

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí