Atleti Kladna na republice obstáli

Atletické halové mistrovství republiky mužů a žen v Ostravě přineslo kladenským barvám mnoho osobních rekordů i finálových umístěních.

Jako první se v Ostravě představila Lucie Zaplatílková v běhu na 800 metrů, kde si v rozběhu vytvořila časem 2:15,14 své nové osobní maximum, ale bohužel skončila na druhé, do finále nepostupující pozici.
V běhu na tři kilometry mužů se představil Jan Šmíd. I ten si vytvořil osobní maximum časem 8:33,22 a obsadil celkovou devátou příčku. Stejnou pozici pro sebe vybojovala, věkem ještě dorostenka, Kristýna Dvořáková, která ve skoku do výšku zdolala 172 cm. Dvojí zastoupení mělo Kladno v ženském skoku o tyči. V soutěži se představila sesterská dvojice Pöschlových. Sabina Pöschlová překonala 333 cm, za což jí patřilo 10. místo. Její sestra Nikola přeletěla dokonce 406 cm a v konečném pořadí tím vybojovala páté místo.
Trojskok žen byl nesmírně vyrovnanou soutěží, kde v užším finále dělilo závodnice jen několik centimetrů. Kladenská závodnice Denisa Chocholová nakonec výkonem 11,88 m vybojovala pro sebe i A. C. TEPO osmou pozici. V trendu osobních rekordů kladenských závodníků se pokračovalo i ve vrhu koulí mužů. Tadeáš Procházka předvedl výkon 16,11 metru a skončil osmý, David Tupý (oba na snímku) vytasil nový halový osobák 16,83 m a byl pátý. 

Jakub Kubálek

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí