Sletiště hostilo špičkovou atletiku

České atletické hvězdy se včera utkaly v areálu kladenského Sletiště v rámci celorepublikové akce Společně na startu.

Atletický svaz tím na více než sto padesáti stadionech po celé republice zahájil sezonu narušenou pandemií koronaviru. V Kladně v přímém přenosu České televize změřili v hlavních závodech své síly špičkové oštěpařky, koulaři a sprinteři na tratích 300 metrů a 100 yardů.
Role favoritek potvrdily vítězka Bára Špotáková (na úvodním snímku) i stříbrná Nikola Ogrodníková. Obě jsou ve světových tabulkách aktuálně do čtvrtého místa a obě na Sletišti hodily před šedesát metrů. „Kladno je prostě Kladno. Tady se mi závodí parádně a když k tomu přidám, že mě Nikola vyhecovala, tak jsem s délkou 63,69 m,etrů spokojená,“ uvedla olympijská vítězka.
Na trati 300 metrů nekraloval překvapivě Pavel Maslák, nýbrž Jan Jirka v čase 32,82 vteřin. Druhou příčku zaběhl domácí borec Matěj Krsek v osobním rekordu 33,05 vteřin. Českou sprinterskou jedničku porazil o pět setin vteřiny! „Matěj je mladý kluk, který se bude ještě zlepšovat. Běhá rychle a dnes mě porazil po zásluze,“ pochválil kladenského rodáka Pavel Maslák.
Zajímavá svým obsazením byla také koule mužů. Pátý ve světových tabulkách Tomáš Staněk vyhrál jasně vrhem dlouhým 21,13 metrů. Kladenský Ladislav Prášil na třetím místě zaostal za vítězem o tři metry a devatenáct centimetrů.
„Organizačně jsme mítink zvládli i s pomocí městské policie na jedničku. Ale generálka na zářijový světový mítink Kladno hází a Kladenské memoriály to nebyla. Tou bude o prázdninách extraliga mužů i žen,“ upozornil na závěr atletického svátku Jiří Klesnil, předseda klubu A. C. TEPO Kladno.

Jan Murárik
foto: Jiří Hokův

aogrod
Nikola Ogrodníková donutila svými výkony Báru Špotákovou hodit přes třiašedesát metrů...

astan
Tomáš Staněk je v současné době pátým nejlepším koulařem na světě

amas
Pavel Maslák se musel sklonit před vycházející hvězdou kladenské atletiky Matějem Krskem

 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí