Extraliga: V barvách Kladna braly prvenství tři cizinky!

První kolo extraligy týmů vneslo do českých atletických vod v podobě závodníků kladenského A.C. TEPO pořádné cizinecké vlny.

Stovku ženy, dálku a trojskok totiž ovládly cizinky v kladenských barvách! Na nejkratších sprinterských tratích (100 a 200 m) pod širým nebem kralovala časem 11.14 a 22.79 vteřiny „Kladeňačka“ z Egypta Bassanta Hemidaová.
Další dvě první místa na kladenský účet přidala Polka Adrianna Szóstaková. V dálce jí rozhodčí naměřili 6.30 a v trojskoku 13.78 metru.
Na nejvyšším stupníku stanula také třetí cizinka TEPa. Koulařka z dalekého Trinidadu Hilenna Jamesová slavila prvenství za vrh do vzdálenosti 14.96 metru.
Z českých reprezentantek v žlutomodrých dresech zvítězila v hodu diskem podle předpokladu Eliška Staňková (56.26 metru) a v oštěpu šumperská rodačka Jarmila Jurkovičková (52.33 metru).
V mužích si nejlépe vedli Lukáš Beer ve skoku vysokém. 215 centimetrů mu stačilo na druhé místo. Na druhém místě také skončil kladivář Miroslav Pavlíček (66.96 metru).
V celkovém pořadí po úvodním kole jsou muži Kladna na páté příčce, ženy obsadily průběžné čtvrté místo.