Květinky slaví další úspěch!

Čtvrté mistrovství světa v mažoretkovém sportu pod hlavičkou asociace IFMS proběhlo koncem srpna v Praze ve sportovní hale Královka. A kladenská děvčata se rozhodně neztratila!

Mažoretky Květinky se nominovaly již podruhé na světový šampionát, na který se sjelo přes 2000 mažoretek z různých zemí. Květinky měly celkem tři starty. Jako první soutěžily ty nejvyzrálejší z Květinek. Historicky poprvé se totiž na světové soutěži otevřela kategorie Grandsenior, ve které nadšené maminky porovnávaly nejen svůj výkon, ale i nadšení a především skvělý výraz. Kladenský MAMATÝM slaví úspěch, se skladbou MAMAMIA získaly světovou "bramboru". Druhý soutěžil seniorský tým s náčiním pompon, tam už je však konkurence hodně široká. Klade se velký důraz na provedení, zvyšují se nároky na gymnastiky a balet a důležitý je samozrejmě i synchron. Se skladbou Zloba královna černé magie vysoutěžily 5. místo.
Další velice cenné ocenění získaly juniorky. Se skladbou STARWARS, se kterou na Evropě získaly titul Mistr Evropy, vybojovaly na světové úrovni pěkné 5. místo. Hodnotila se především práce s hůlkou a pompony. "Doufáme, že v budoucnu se nám opět podaří kvalifikovat se na mistrovství světa a budeme se tak moci opět ucházet o nejvyšší umístění, která náš sport nabízí. A nadále budeme také hrdě reprezentovat naše město," řekla mluvčí týmu Barbora Matviaková.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí