Hostouň otupila Ostrou

Hostouňští sokolové porazili doma tým Ostré 2:0 (0:0) a drží v divizní skupině B čtyřbodový náskok před Zbuzany. 

Jestliže se domácí mohli vzadu spolehnout na čtveřici Czehowsky, Trapp, Dosoudil a Marek, pak v prvním poločase je směrem dopředu nikdo nenapodobil. Hosté měli jednu vyloženou šanci, Hostouňští nic výrazného divákům nenabídli.

"Soupeř nás zaskočil pohybem i tvrdostí. Jestli získáme tři body, tak to bude cenné vítězství," hodnotil poločas bývalý hráč pražské Sparty Jan Jiras.

Po obrátce se domácím probral i útok a nejlepší jarní střelec sokolů Laušman otevřel skóre po parádním úniku.  A jak je u něj zvykem, měl kopačku ještě v druhé brance, když proměnil penaltu. Na druhé straně Czehowsky bravurním zákrokem zabránil korigování výsledku. Hostouň i díky tomu nedostala čtyři zápasy v řadě gól. 

"Soupeř byl na nás dobře připravený. Pak nám jednou hrubkou pomohl a od té chvíle jsme měli utkání pod kontrolou. Jsem rád, že kluci drží jízdu na vítězné vlně," uvedl po utkání trenér Ivan Pihávek. 

Sokolové jedou příští sobotu do Mostu (10.15).

Sestava Sokola: Czehowsky - Charvát, Trapp (45. Hanuščík), Dosoudil, Vašák, Věchtík (66. Vojtěšek), Marek, Kulhavý (87.Kárník), Kabele, Vegricht (76. Krndžija), Laušman (88. Křižka).

Diváků: 123

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí