Marek Vašák: V Hostouni jsem si fotbal užíval, teď je na řadě Slaný

Na podzim patřil ke spolehlivým bekům třetiligové Hostouně. Od jara by měl ve fotbalové divizi hájit barvy Slaného. Marek Vašák se vedle fotbalové kariéry uplatnil také v barvách Kladna ve druhé futsalové lize. V rozhovoru pro Vaše Kladno polemizuje, kudy se obě sportovní kariéry můžou dál ubírat.

Co vás vedlo k rozhodnutí opustit třetí ligu?
Cítil jsem, že nastal čas na změnu (usmívá se). Po třech parádních rocích v Hostouni a postupu do třetí ligy chci ještě nastupovat v základu, takže jsem zvolil přesun do mužstva, kde mám šanci, že se mi přání splní.

Proč padla volba právě na divizní Slaný?
Nechtěl jsem do nižších soutěží. Divize mi vyhovuje. Slaný se o mě pokoušelo delší dobu. Jdu do prostředí, kde znám hodně kluků. Dobrá parta byl také jeden z důvodů, proč jsem Slanému kývl. Podepsané to ještě sice není, ale kluby se už dohodly.

Jaké byly tři roky v Hostouni?
Dost rozdílné. Nejdříve jsme jen tak tak zachránili divizi, pak jsme další sezonu podle mne hráli asi nejlepší fotbal, co jsem kdy zažil. Hodně jsem si tu sezonu ve výborné partě užíval. V postupové sezoně do třetí ligy jsme už tak dobrý fotbal nepředváděli. Možná to bylo i tím, že se na nás soupeři dokázali výborně připravit. A třetí liga, to je o něčem úplně jiném než divize. Fyzicky i takticky je mnohem náročnější. Jsem rád, že jsem si ČFL vyzkoušel.

Umíte si představit, kde jednou svou fotbalovou kariéru zakončíte?
Jako správný rodák jinde než v Pcherách dohrát snad ani nemůžu (směje se). Ovšem pokud tam v té době ještě fotbal bude… Jinak tohle teď neřeším. Lákalo by mě i Kladno nebo Nové Strašecí, v obou městech jsem delší dobu působil.

Kudy se ubírá vaše futsalová kariéra?
V ní žádnou změnu nepředpokládám. Uvidíme, jestli s Kladnem postoupíme do nejvyšší soutěže. Pak svou futsalovou kariéru začnu řešit.

 Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí