Kladenský SK si poradil s třetiligovým „Královákem“

Souboj divize s třetí ligou vyšel vítězně pro nižší soutěž. V přípravném utkání na hřišti Velké Dobré porazil „domácí“ SK Kladno soupeře z Králova Dvora 3:0 (1:0).

Od úvodního hvizdu nasadili kladenští fotbalisté fyzicky náročné tempo. Když k tomu přidali letos tradičně kvalitní hru v obraně, „Cábelíci“ se do vyložené šance v prvním poločase nedostali. Z vlnobití útoků ovšem tým SK vytěžil pouze jediný gól z kopačky Pospíšila. Za výkon do přestávky zaslouží absolutorium záložník Tóth.
Po změně stran vyřešil gólman Vokoun dvě šance hostí a sledoval, kterak obranná řada pod taktovkou výtečného Hanzlíka diriguje Kladno k překvapivé výhře. A když se Čížek ke konci utkání vrátil na hřiště, zařídil další dvě pojistky do sítě Dvorských. Ti sice nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy, ale to nesnižuje výborný výkon domácího celku. Příští sobotu hraje SK v Lidicích s Admirou (10.00 hod.).

Branky: Pospíšil, Čížek, Šnobl
Sestava SK: Vokoun – Nosek, Hanzlík, Pechr, Ježdík, Šíma, Holub, Tóth, Čížek, Pospíšil, Říha (Abrham, Stříška, Pudil, J. Růžička, Dejčmar, Procházka, Šnobl).