Kladno si lehce poradilo s marnými Úvaly

Takhle slaboučký soupeř v Kladně už dlouho nehrál. Fotbalový SK si v prvním divizním kole poradil lehce s Úvaly v poměru 3:0 (1:0). Bylo to první vítězství po devíti nezdarech v řadě. 

Kladenští předvedli velmi dobrý fotbal tentokrát i v obraně, kde eliminovala snahu hostí dosáhnout aspoň čestného úspěchu vynikající šestice Tesař, Kalina, Hanzlík, Bartoš, Procházka a Pechr. Směrem dopředu si potlesk publika zasloužili Čížek, Šíma, Kafka a Kroutil. Kladenští tentokrát neponechali směrem dozadu nic náhodě a hosty nepustili k jediné střele na svou bránu. Až trenér vyřeší střed zálohy a zkvalitní ho, může SK opět pomýšlet na absolutní špičku tabulky. V ideálním složení by měl na tomto místě hrát Hanzlík, kterého na stoperu nahradí Suchý. 

Domácí se i přes dobrý výkon nevyvarovali hluchých míst na začátku obou poločasů, ale bezzubí hosté nabídnutého prostoru k nebezpečným protiútokům vůbec nevyužívali. Nechali Kladenské nabrat dech, a to pro ně bylo smrtící. "Z utkání převládají jen pozitivní dojmy. Musím pochválit zodpovědnou hru dozadu, kdy se hráči vyvarovali individuálních chyb. Příští týden v České Lípě se chceme prezentovat stejným stylem, to znamená kombinačním fotbalem," řekl trenér SK Jan Pejša.

Góly: Hanzlík, Čížek, Šíma

Sestava SK: Tesař - Kalina, Hanzlík, T. Procházka, Bartoš, Pechr, Šíma, Růžička, Kafka, Čížek, Kroutil (střídali v druhém poločase Borák za Šímu a Nesládek za Kroutila).

Diváků: 240

Nejlepší podle VK: Hanzlík

Jan Murárik

uvalystrelec

Střelec Čížek se po svém gólu ocitl v objetí fanoušků

uvalypozapse

Po zápase nechyběla oslava vítězství s věrným kotlem


Počasí Kladno

Předpověď počasí