Zápas na Slavoji se dohraje na disciplinárce

Slavoj Kladno zásluhou rozlosování a změn v rozpisu hraje na jaře většinu utkání na svém hřišti. Tentokrát přivítal AFK Bratronice, které jsou až po uši namočené v sestupových vodách. Další ztráta by pro ně byla velmi nepříjemná. Slavoj podává nevyrovnané výkony, ale v utkání byl favoritem a předpoklady splnil. SLAVOJ KLADNO - AFK BRATRONICE 5:1 (4:1).

Zápas začali o něco lépe hosté, ještě podřimující domácí přehrávali a ve 13. minutě se již radovali, když je Linc přízemní střelou poslal do vedení. Obdržená branka zapůsobila na Slavoj jako budíček a náhle ho bylo plné hřiště. V 17. minutě pronikl do "vápna" nejlepší hráč domácích Nový a brankář byl bez šance - 1:1. O osm minut později Nový zkopíroval situaci jako při vyrovnávací brance a domácí vedli 2:1. To již excelovali a hosté viditelně zaostávali. Ve 32. minutě Procházka krásně naskočil na vysoký centr a hlavou zvýšil na 3:1. Když jej o tři minuty později napodobil Valter a upravil na 4:1, byli hosté na ručník. Domácí pod dojmem dostatečného náskoku však trošku polevili, a i když si nějaké šance vytvořili, do přestávky se již skóre neměnilo.   
Hned v úvodu druhé půle měli hosté smůlu, když Kníže hlavou trefil břevno, ale pak se zbytečně nechal vyloučit hostující Bláha, když po obdržení žluté karty počastoval rozhodčího nadávkami a poroučel se do sprch. Od této chvíle bylo po fotbale. Hosté se místo na hru soustředili na rozhodčího. Každý jeho verdikt komentovali, tvořili kolem něho hloučky a stále ho mírně řečeno kritizovali. V tom jim vydatně pomáhal hlouček jejich příznivců za brankou Slavoje, který celý poločas rozhodčímu spílal, urážel a vyhrožoval, že si to s ním po zápase vyřídí. Což se také splnilo, když jej při odchodu verbálně "fanoušci" napadli a polili pivem. Hráči Slavoje se překvapivě tomuto vývoji zápasu přizpůsobili. I když si udržovali stálou převahu a většinu poločasu odehráli na polovině soupeře, s rozkouskovanou hrou se nedokázali vyrovnat a ani si nevytvořili výraznou šanci. Skóre se měnilo v 67. minutě, když brankář Sýkora zbytečně srazil domácího hráče a nařízenou penaltu Procházka bezpečně proměnil ve vedení 5:1. Do konce zápasu se již na hřišti nic zajímavého nestalo a padesátka diváků, kteří se po pěkném prvním poločase těšila na pokračování, byla po nepovedeném druhém dějství ráda, že je konec.
Zápas sice na hřišti skončil, ale dohru bude mít jistě u disciplinární komise, neboť rozhodčí pokus o své napadení popsal v zápise o utkání. Je s podivem, že domácí funkcionáři incident vůbec nezaregistrovali. Ještě je třeba dodat, že rozhodčí Pagáč utkání neřídil vůbec špatně, to jen hráči a příznivci hostů neunesli, že na soupeře prostě nestačili, a jejich sestupové problémy se tak prohlubují!

SLAVOJ: Přerovský - Kovář, Tran-Trung, Böhm, Petráček (61. min. Moutelík), Král, Schöner, Valter, Nový, Vlk, Procházka. Tren.: Ančička

BRATRONICE: Sýkora - Král, Tesař, Joukl, Freja, Prach (46. min. Černý), Kníže Jan, Kníže Adam (84. min. Kadlčík), Bacílek (46. min. Kvasil), Linc (54. min. Kaipr), Bláha. Tren.: Port

- frč -

 

 

 

  


Počasí Kladno

Předpověď počasí