Lukáš Hajník: Tuchlovice jsou v kraji spokojené

Ondrášovku krajský přebor ve fotbale hraje v tomto ročníku pět klubů z kladenského okresu. Po podzimu v tabulce nejhůře postaveným je z nich AFK Tuchlovice. 

Co po polovině soutěže říkáte na to, že máte v okrese tak početnou konkurenci?
Je to zajímavé hlavně pro lidi, pro fanoušky. Čím více místních derby, o to větší návštěvy. Zájem lidí o tahle utkání se u nás na návštěvnosti projevil. My jsme spokojení. Aspoň nejezdíme tak často někam daleko. Třeba do Mnichova Hradiště nejede téměř nikdo z našich fanoušků. 

V tabulce zaujímáte jedenáctou příčku, bez většího odstupu od sestupových míst. S tím zřejmě už u vás vládne menší spokojenost...
Musíme si přiznat, že bodově za naším předsezonním cílem zaostáváme. Ale taky to není žádná katastrofa. Přes zimu kvalitně potrénujeme a jaro budeme mít lepší než podzim. Mrzí nás, že proměňujeme málo šancí. Je ještě s podivem, že s tak málo nastřílenými góly jsme v tabulce tak vysoko. Nejvíce branek nenastříleli útočníci nebo krajní záložníci, ale defenzivní hráči. Tenhle poměr musíme na jaře otočit. Příjemně mě překvapil herním projevem dorostenec Jakub Kubů, který k nám přišel z SK. Tam ho nechtěli, u nás odehrál všechno a dobře. Obávám se, abychom ho udrželi. Podle jeho slov hodlá ještě jaro u nás odehrát.

Je stále hlavní zdroj vašich posil kladenský SK?
Chodí k nám odtud poměrně dost kluků a jak sami říkají, chodí k nám rádi. Přes zimu jsme měli zájem o další hráče Kladna, ale asi je nepustí. Tuchlovice jsou pro svou výbornou partu vnímané velmi pozitivně. Ovšem také je o naše hráče zájem v divizi. 

Co drží fotbalové Tuchlovice ekonomicky nad vodou?
Dostáváme dotaci od obce, vedení klubu shání sponzory po menších částkách. Snadné to není, ale daří se. Výrazně se na ekonomice podílí i předseda klubu Josef Bešta. Bez něj bychom v tak dobré kondici nebyli.

Postup do divize jste v Tuchlovicích vzdali?
Krajský přebor je pro Tuchlovice krásná soutěž. Není třeba se hnát výš. Chceme kraj hrát s našimi místními hráči, nebo z blízkého okolí. V divizi bychom museli do týmu cpát kluky z Prahy, a to není náš cíl. 

Kdy vám začíná zimní příprava?
Příští pondělí. Třikrát týdně se sejdeme na domácí umělce pod umělým osvětlením. Pro přípravu máme výborné podmínky. Na přelomu ledna a února vyrazíme na soustředění do Františkových Lázní, kde sehrajeme přátelské utkání. Poté až do konce února máme na programu několik přípravných zápasů.

-red-

Foto: AFK Tuchlovice

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí