Rytíři se silnou Olomoucí vyhořeli

Kladenští Rytíři dnes v extralize doma hostili mužstvo Olomouce a prohráli 2:3 (0:1, 2:1, 0:1).

Neproměněné Filipovo sólíčko ze začátku utkání rytíře zamrzelo o několik minut později. Melu před Bowem totiž rázně ukončil gólem Ondrušek a domácí se již na vyrovnání nezmohli. To přišlo s návratem z kabin. Plekanec při olomouckém obléhání Bowovy brány sebral soupeři puk a svůj prudký výjezd přes celé hřiště ukončil střelou mezi Lukášovy betony. Hosty krátce poté zaskočil krásnou bombou k tyči Donaghey. Olomoučtí přesto stihli do druhé sirény srovnat z přesilové hry. V závěrečném dějství se mohl prosadit majitel Rytířů, leč jeho pokusu chyběly centimetry. Ty nepostrádala v 58. minutě Navrátilova střela v početní převaze pěti proti třem...
Bodové naděje dnes rytířům vyhořely jak uvítací plameny na startu zápasu. Další extraligový duel sehrají v neděli na ledě Pardubic (17.00 hod.),

Branky a nahrávky: 26. Plekanec (Kristo), 28. Donaghey (Dvořáček, Račuk) – 13. Ondrušek (Kunc, T. Černý), 30. J. Káňa (Ondrušek, Krejčí), 58. Navrátil (Nahodil, Krejčí).
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin (A), Kehar, Suchánek (A), Donaghey, Wood, Nilsen, Baránek – Jágr, Plekanec (C), Hlava – Kristo, Filip, J. Strnad – M. Beran, Račuk, Dvořáček – O. Bláha, Pitule, Hajný.
HC Olomouc: Lukáš (J. Sedláček) – T. Černý, Ondrušek (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – Kucsera, Krejčí (A), J. Káňa – Navrátil, J. Knotek (A), Burian – Kunc, Nahodil, Klimek – Bambula, P. Kolouch, Strapáč.