S Nashem to půjde. Rytíři vezou z Edenu výhru

Kladenští hokejisté vyhráli s novou posilou v obraně v Edenu nad Slavií 5:2 (0:1, 2:1, 3:0).

Staronovou premiéru si v kladenském dresu odehrál kanadský obránce Brendon Nash. Nová posila kolem sebe rozdává úsměvy i optimismus a je pro tým obrovským přínosem. Kladenští se na Slavii udatně bránili až do poslední minuty první třetiny. Na rychlý průnik do třetiny však Rytíři reagovali pozdě.

Rytíři odolávali nájezdům slávistů i ve druhém dějství. O to větší šok Eden zažil, když si také Kladenští vyměnili poměrně svižně puk, Kaut přihrál na modré číhajícímu Svedlundovi a bývalý útočník se po dlouhé době radoval z gólu. Bláha mohl vzápětí poslat Kladno do vedení, ale toho se na druhé straně ujala opět Slavia. Slávističtí fanoušci ještě nedotleskali a bylo vyrovnáno! Premiérově se trefil Vampola.

Poslední třetinu Rytíři ovládli. V přesilovce se trefil Štěpán Bláha a dvanáct minut před koncem gólově tečoval Keharovu přihrávku Kaut. Slávisté chtěli aspoň snížit a při oslabení hostí vsadili bez gólmana vše na jednu kartu. Tu jim ale lícem k ledu otočil Vampola...

Kladenští dopoledne trénovali samostatné nájezdy, jejich praktické využití si tak musejí nechat do dalších utkání. Jejich řady by v příštích dnech mohl údajně rozšířit obránce z Mladé Boleslavi. Poslední přípravné utkání sehrají v úterý na ledě Karlových Varů (17.30 h.) a poté mají v sobotu na programu prvním kolo nové sezony doma s Frýdkem Místkem (16.00 h.).

Branky a nahrávky: 19. Jaša (Kubica, Panna), 37. Veselý (Šmerha, Doležal) – 36. Svedlund (Kaut), 38. Vampola (Jelínek), 42. Bláha (Jelínek), 49. Kaut (Kehar, Vildumetz), 60. Vampola

HC Slavia Praha: Polívka (Šorf) – Hrdinka, Novák, Drtina, Saňa, Antoš, Valík, Štibingr, Hejda – Doležal J., Veselý, Šmerha – Panna, Jaša, Kubica – Ondráček, Kohút, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.

Rytíři Kladno: Brizgala (Stahl) – Veber, Kehar, Hořava, Nash, Volráb, Svedlund, Zelingr – Kubík, Vampola, Vildumetz – Redlich, Kaut, Jelínek – Bláha M., Filip, Bláha O. – Bláha Š., Zikmund, Hajný