Rytíři nestačili na Karlovy Vary

Rytíři Kladno sehráli poslední přípravný zápas na karlovarském ledě a místní Energii jednoznačně podlehli 2:6 (0:3, 1:2, 1:1).

Sotva se stačili kladenští hokejisté na ledě rozkoukat, už prohrávali. Ze druhé minuty zápasu uplynulo deset sekund a Cikánek po rychlém domácím protiútoku lovil puk ze sítě. Pokusy Rytířů o vyrovnání k cíli nevedly, největší šanci v 10. minutě Kubík nezužitkoval. Naopak ve 13. minutě už byl náskok Energie dvoubrankový, když se po sólu trefil kapitán domácích Skuhravý. A další rána pro hosty přišla téměř vzápětí. Dostali sice příležitost hrát přesilovou hru, ale v početní převaze už po 13 sekundách inkasovali...

Kdo čekal, že se Kladno z úvodní dvacetiminutovky poučí, zaplakal. Neuplynula ani minuta a karlovarský Flek z otočky trefil prostor nad Cikánkovým ramenem - 4:0. Vzápětí Rytíři dostali příležitost hrát přesilovku, ale potil se opět Cikánek. V 35. minutě domácí díky Skuhravému navýšili skóre na hrozivých 5:0 a teprve pak přišli ke slovu Kladenští, kteří zásluhou Hajného snížili.

Do třetí třetiny si přišel vyzkoušet karlovarský led také gólman Brízgala, ani on však čisté konto neudržel. Když Hajný dostal na konci 54. minuty trest 10 minut za nesportovní chování, stačilo následně Energii necelých 5 sekund ke skórování... Rytíři však nechtěli zápas jen dobruslit a po vhazování v obranném pásmu domácích se pěknou střelou prosadil Zelingr.

V sobotu Rytíři zahajují další sezonu v první lize domácím utkáním proti Frýdku-Místku (16.00 hod.).

Branky a nahrávky: 2. Gríger (Kohout, Podlipnik), 13. Skuhravý (Vágner), 14. Kohout (Gríger), 21. Flek (Havránek), 35. Skuhravý (Flek, Gríger), 55. Rachůnek (Flek) – 37. Hajný (Bláha), 57. Zelingr (Vildumetz)

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Závorka) – Vágner, Krejčí, Podlipnik, Rohan "A", Kovačevič, Šenkeřík, Šafář, Tomeček – Rachůnek, Mikůš, Flek – Havránek, Gríger, Kohout – Lapšanský, Skuhravý "C", Gorčík – Stloukal, Kverka, Švec

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Svedlund, Nash, Volráb, Hořava, Veber, Zelingr – Redlich, Kaut, Kružík – Strnad, Kubík, Vildumetz – M. Bláha, Filip, Jelínek – O. Bláha, Š. Bláha, Hajný