Kladno se na jihu Čech rvalo o body pět setů

Kladenští orli prohráli po boji na hřišti Jihostroje Českých Budějovic 2:3 (25:22, 24:26, 14:25, 26:24, 11:15).

Orli bez ohledu na dnešní výsledek nemohli v tabulce spadnout z osmého místa. To jim ale nebránilo hrát na jihu Čech jak nejlépe umí a rvát se o body. I když to v prvním setu vypadalo, že kvalitou na Jihostroj stačit nebudou, udál se volejbalový zázrak. Za nepříznivého stavu 11:15 se orli vzchopili a šňůrou servisů poměr vítězných míčů výrazně otočili ve svůj prospěch! Ve druhé sadě se oba týmy o vedení přetahovaly až do stavu 24:24. Pak domácím vyšly dva útoky za sebou... Třetí set, to byla jihočeská bodová smršť. Jihostroj v něm vedl s přehledem většinou až o deset míčů. S Kladnem bylo zle. Trenér Fortuník však mužstvo probral a to urvalo čtvrtou sadu! Zkracená hra však byla plně v režii Jihočechů.

Před kladenskými orly jsou do konce kalendářního roku důležitější zápasy než byl s Jihostrojem. Příští sobotu hostí Zlín. Poté jsou na řadě Ústí nad Labem, Beskydy a Praha. "Pokud ve všech uspějeme, můžeme pomýšlet na start v play off reálně i z páté příčky, ne-li z lepší pozice," uvedl pro Vaše Kladno trenér Milan Fortuník. 

Základní sestava orlů:  Vemič, Zajíček, Hýský, Okošanovič, Sobotka, van Haarlem, libero Moník (na střídaní byli připraveni Kuboš, Mikulenka, Fortuník, Wallisch, Vostárek). 

Jan Murárik 

Foto: ilustrační 


Počasí Kladno

Předpověď počasí