Putovní pohár si z kladenského Sletiště odvezla ZŠ Školská

Na známém Městském stadionu Sletiště v Kladně se dnes uskutečnila už tradiční velká hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno se zažitým názvem „Strádal Cup“. 

Soutěž je určena pro žáky druhých a šestých tříd kladenských základních škol. V letošním roce bylo pro tříčlenná družstva připraveno šest stanovišť, kde děti předváděly své znalosti nejen z požární ochrany, ale i ochrany obyvatelstva. Například se musely vypořádat s prostředky individuální improvizované ochrany, volbou správných čísel tísňových linek, zprovozněním požárního hlásiče nebo vybráním potřebných věcí, které by si zabalily do evakuačního zavazadla.

Organizátoři připravili i nesoutěžní stanoviště, kde si děti mohly ve volných chvílích vyzkoušet poskytování první pomoci s Českým červeným křížem, střelbu z paintballových pistolí pod dohledem strážníků Městské policie Kladno, své znalosti z dopravní výchovy ve stanu BESIP a prohlédnout si zásahovou techniku jednotky HZS Kladno.

Letošního ročníku se zúčastnilo 11 smíšených týmů, když ne všechny školy vyslaly své zástupce do obou kategorií. Tím ovšem už dopředu ztratily šanci bojovat o putovní pohár, který je určen pro nejlepší školu v součtu obou tříd. Na průběhu soutěže se podíleli příslušníci a zaměstnanci HZS Středočeského kraje, zejména z oddělení krizového řízení a ochrany obyvatelstva a pracovnice Magistrátu města Kladna.

Nejlepší znalosti i šikovnost předvedli v mladší kategorii žáci ze Základní školy Moskevská. V kategorii z druhého stupně posbírala nejvíce bodů trojice ze Základní školy Zdeňka Petříka. Absolutním vítězem se stala Základní škola Školská, která v obou kategoriích obsadila druhé místo a získala tak nejvyšší bodové ohodnocení. Její reprezentace převzala z rukou mjr. Bc. Pavla Nováka putovní pohár.

Na závěrečném ceremoniálu byly oceněny týmy na prvních třech místech v každé kategorii. Diplomy, medaile a ceny předávala za Statutární město Kladno vedoucí sociálního odboru Mgr. et Mgr. Petra Černá spolu s vedoucím oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS Středočeského kraje plk. RNDr. Tomášem Holcem. Sladkou tečku v podobě dortů pro vítěze věnovala firma La Lorraine, která se postarala i o občerstvení po celou dobu konání soutěže.

Zdroj: HZS Středočeského kraje


Počasí Kladno

Předpověď počasí