Spravedlnost není slepá. Za napadení policisty v Metě následuje vystěhování z bytu!

Rada města Kladna má za sebou mimořádné zasedání kvůli bezprecedentnímu agresivnímu chování romských nájemníků a jejich hostů v městském bytě při vítání nového roku.

Divoké a bezohledné oslavy konce roku vyvrcholily v Metě brutálním napadením kladenských strážníků. Radní proto jednohlasně podpořili návrh primátora města Milana Volfa na okamžité ukončení nájemního vztahu, který byl v roce 2019 uzavřen s jedním z agresorů.
„S kolegy absolutně odmítáme takové excesy tolerovat. Proto jsme rozhodli o okamžitém ukončení nájmu. Podle zákona je v tomto případě tříměsíční výpovědní lhůta. Tento nájemník se nadále nemá šanci o městský byt ucházet. Dlouhodobě upozorňujeme na problémy v soužití s některými nájemníky v bytových domech, které se výrazně zhoršily kvůli bytové politice bývalého radního Tomáše Kutila. Městské byty nebudou vyšším levelem ubytoven, městský byt by měl být privilegiem pro ty, kteří si budou bydlení vážit a dokážou to svým chováním, prací a soužitím s ostatními Kladeňáky,“ zdůvodnil rozhodnutí radních kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).
Co se přihodilo? Jak jsme již na nový rok popsali, nervydrásající hluk nevydrželi ostatní nájemníci a přivolali na pomoc Policii České republiky. Hlídka policistů slavící rodinu upozornila na přestupkové chování, ale místo zklidnění účastníci silvestrovského večírku po jejich odchodu začali sousedům kopat do dveří, hrubě je urážet a vyhrožovat odplatou.
„Vyhrožovat sousedům znásilněním a zbitím je naprosto nepřijatelné chování. Zde je nulová tolerance skutečně na místě,“ uvedl kladenský primátor. Žádost o pomoc vystrašení sousedé podruhé směrovali na Městskou policii Kladno. Po příjezdu dvoučlenné hlídky strážníků vyšel z bytu nájemce bytu L. B., který sice uznal rušení nočního klidu, avizoval ovšem, že oslavu v žádném případě ani v půl páté ráno nemíní ukončit. Strážníky vyzval, aby mu vystavili vysokou pokutu, čímž si chtěl předplatit své chování a chování svých hostů a mohl slavit dál. Takové řešení bylo pro strážníky nepřijatelné a panu L. B. vysvětlovali, že oslavu v bytě musí ukončit. Romové zásah strážníků natáčeli a obviňovali je z rasismu. Následovaly další vulgární nadávky a s nimi došlo k napadení strážníků. Těm se po nevyrovnaném boji podařilo dostat do výtahu a přivolat posily. Jednimu z nich byla agresory odebrána služební zbraň. 
„Na místo byly vyslány tři adekvátně vyzbrojené hlídky, které provedly profesionální zásah, zajistily odebranou zbraň a situaci společně s prvosledovou hlídkou PČR zklidnily. Jeden z napadených strážníků musel být ošetřen a je v pracovní neschopnosti. Věc jsme předali PČR k dalším právním úkonům,“ ocenil zásah svých strážníků ředitel kladenské městské policie Michal Strieborný. Rada města schválila také koupi nových bezpečnostních pouzder s více pojistkami, aby v budoucnu nemohlo k odebrání služební zbraně strážníka dojít.
„Musím říct, že toto je opravdu prvně v historii, kdy jsme byli nuceni takový případ řešit a jsem velmi rád, že je v čele městské policie konečně někdo, kdo se nebojí zasáhnout a je skutečným odborníkem. Pan Strieborný mě o své odbornosti přesvědčil již ukončením dlouhodobého nepořádku v Průchově ulici, kdy se za původního vedení MP nedařilo problém vyřešit. Křesla, sedačka a okupování veřejného prostoru nepřizpůsobivými je dnes už minulostí. Vyhrožování a ohánění se rasismem nikomu nepomůže. Problémoví občané by si měli zvyknout, že stejně razantně budeme postupovat i nadále,“ přislíbil Milan Volf.

-red-
Ilustrační foto: Město Kladno

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí