Do konce prázdnin vzniknou v Kladně tři kruhové objezdy či nový přístup k Aquaparku

Nové okružní křižovatky město vybuduje před Sletištěm, na Vodárenské a Americké ulici.

Semafory zmizí z křížení ulic Vodárenská, Milady Horákové, Jaroslava Kociána, Americká a namísto výjezdu z Italské ulice od Kauflandu směrem k Lidlu. Práce začnou 23. května a potrvají do konce letních prázdnin. V případě křížení ulic u Kauflandu (ulice Americká/Vodárenská) se vyřeší současný špatný stav a nutnost opravy místní vozovky i vodovodu, zvýší se plynulost provozu.
Společně s těmito investicemi vedení města plánuje i rekonstrukci ulice Jaroslava Kociána, která by se díky okružním křižovatkám měla stát dvoupruhovou komunikací. Úprava jízdních pruhů umožní přesunutí veřejného osvětlení mimo chodníky, které chce město rozšířit pro komfortnější užívání cyklistů i chodců, plánuje výsadbu zeleně, nová podélná stání a úpravu zálivů pro autobusy. 
Město ve stejný den zahájí revitalizaci prostranství před Městským stadionem Sletiště. Tam vznikne třetí okružní křižovatka na křižení ulic Františka Kloze a Sportovců. Do ní se napojí ulice Strouhalova a parkoviště u haly. Plocha za sportovní halou částečně poslouží jako parkoviště a částečně jako příjezdová komunikace k plaveckému bazénu, sportovní hale či Sport Hotelu Sletiště. Prostranství před vchodem do Sletiště město vyčlení pouze pro chodce a cyklisty, odstraní kolizní místa a navýší bezpečí a komfort pro malé i velké sportovce. Předpokládá se úplná uzavírka této křižovatky po dobu stavby, přičemž velké parkoviště u Sletiště zůstane otevřené. 
Na revitalizaci naváže rekonstrukce vstupu do Aquaparku Kladno s novou dlažbou, lavičkami, zelení a unikátním vodním prvkem z dílny kladenského sochaře Zdeňka Maniny. Vše doplní Zeď slávy vyobrazující kladenské sportovce, kteří byli úspěšní nejen na lokální či na celostátní úrovni, ale i ve světě.

-red-

 aq
Tam, kde dnes parkují auta, bude klidová zóna

aqu
Tudy už k Aquaparku neprojedete


Počasí Kladno

Předpověď počasí