Magická noc trubadúrů se vrací do Kralup. Legenda punku při ní oslaví jubileum

Festival Magická noc trubadúrů s podtitulem Musica, Theatrum, Magia se vrací po šesti letech do Kralup nad Vltavou (22. října). Své šedesátiny při ní oslaví legenda punku a gotiky Petr Štěpán (XIII. století & Hrdinové Nové Fronty).

Hvězdami kralupského festivalu jsou XIII. století a spisovatel Václav Cílek. V rámci České republiky jde o nevšedně pojatou kulturní akci, na které je v rámci jednoho odpoledne a večera propojena – hudební, taneční, divadelní, výtvarná a další umělecká produkce. Magická noc trubadúrů s touto dramaturgií úspěšně pracovala již na čtyřech ročnících. Neodmyslitelnou součástí akce jsou noviny se starobylou aurou TRUBADÚR, které jsou jejím programovým manifestem.
Hlavním pořadatelem festivalu je Kralupan Jindřich Kohm přezdívaný R.X.Thámo z domácí kapely Bratrstvo Luny. „Každý ročník Magické noci trubadúrů měl nějaké specifikum. Letošní programová skladba je zcela výjimečná. Propojí se zde rocková muzika, písně Karla Kryla v podání jeho nejlepšího českého interpreta Pavla Kohna, extravagantní módní přehlídka gotických krasavic, výstava fotografií, speciální taneční vystoupení i moudrost spisovatele Václava Cílka, který nad celým magicko-divadlením podnikem převzal patronát,“ konstatuje R.X.Thámo. 
„Pro mne osobně noc vskutku Magická – plná hudby, uměleckých událostí a příjemných setkání s ostatními muzikanty a spisovateli. Atmosféra, jakou zažijete jen málokde. Vnímavé publikum, které si svátek gotiky opravdu užívá,“ dodává Petr Štěpán. 
Na 5. ročníku festivalu se představí: XIII. století (gothic rock); Undertheskin (post-punk, Polsko); Bratrstvo Luny (LunArt Music / postgothic), Carpatia Castle (gothic rock), Taneční skupina Naděje, Pavel Kohn (hraje a zpívá Karla Kryla i vlastní tvorbu, křest CD), Urbex team Kralupy (výstava fotografií), Manon Black (extravagantní módní salon), Kateřina Krejčová (modelka), Václav Cílek (spisovatel) a Petr Korál (moderátor večera).
Předplatitelé si mohou rezervovat (do naplnění kapacity) místo na premiéře filmu o Petrovi Štěpánovi (Kino Vltava) či besedě se spisovatelem Václavem Cílkem – Co se děje se světem? (Divadelní klub Scéna).
O zářijovém úplňku vyšlo páté číslo novin s kramériovskou aurou TRUBADÚR. Na šestnácti stranách formátu A3 si přečtěte o všech vystupujících. Obsahu novin dominuje narozeninový speciál věnovaný Petru Štěpánovi, frontmanovi kapel XIII. století & H.N.F. Patron festivalu spisovatel Václav Cílek je prezentován prostřednictvím rozhovoru a reportáže z putování za menhiry. Noviny jsou zdarma (platí se pouze poštovné): kde je seženete? Distribuční místa a více informací spojených s festivalem včetně odkazu na trailer najdete na stránkách www.magickanoc.cz.

-red-

stoletifest

stoletiplak


Počasí Kladno

Předpověď počasí