Kino Hutník dnes večer zve na živý přenos hry Dejvického divadla!

Elegance molekuly je nejlepší divadelní hrou roku 2018. Hra Petra Zelenky hledá takový „Merkur“ v životě chemika Antonína Holého. Dnes ji můžete od 19 hodin vidět naživo v kladenském kině Hutník.

Z chemické laboratoře do lékárny na nejbližším rohu je to často jen pár stovek metrů. Ale molekula léku na téhle cestě projde procesem za stovky milionů dolarů, na kterém se podílejí tisíce lidí. Tedy ta molekula, která má štěstí a dojde do cíle. Tři takové látky a jejich tři „otce“, z nichž jedním byl i geniální český chemik profesor Antonín Holý, sleduje hra Elegance molekuly. Zkoumá vznik a velice dramatický průmyslový vývoj látek z českých chemických laboratoří, které dnes léčí AIDS u více než šedesáti procent pacientů na celém světě. Otto Wichterle měl svoji slavnou historku o tom, jak na stavebnici Merkur sestrojil přístroj na odstředění prvních kontaktních čoček. Tři molekuly, tři muži s vizí a odvahou riskovat. 
Hrají: Martin Myšička, Ivan Trojan, Veronika Khek Kubařová, Zdeňka Žádníková, Pavel Šimčík, Petr Vršek, Vladimír Polívka, Václav Jiráček, Elizaveta Maximová, Lada Jelínková.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí