Jan Krafka: Ministr kultury pro nás nedělá nic

Vláda postupně rozvolňuje opatření, pouští do škol čím dál více dětí, fanoušky do hledišť, otevřou se další obchody. Jen do divadel i kin nesmíme. Zeptali jsme se proto Jana Krafky, ředitele Městského divadla Kladna, jak současnou situaci vnímá, a co se v divadle děje podstatného.

V médiích je neustále vidět jen hrstka ministrů. Mezi těmi, kdo se v nich příliš nevyskytuje, je ten přes kuturu. Co podle vás dělá ministr kultury pro to, abychom mohli za kulturou? Třeba do divadla za přísných podmínek...
Ministr Zaorálek z ČSSD pro nás nic nedělá. Jeho činnost je katastrofa. O kultuře nepadlo ani půl slova.

Jste připravení přivítat diváky?
Jsme. Můžeme jim ke vstupence dávat respirátory a museli by počítat s tím, že se budou prokazovat negativním testováním.

Máte nazkoušené novinky, oprašujete již uvedené hry?
Zkoušíme Boha masakru, přezkušujeme Mikiho Volka. Miki bude trochu jiný. S dvouletým odstupem, kdy jsem ho naposled hrál, tak vyzrál. Mám na něj logicky jiný pohled.

V Kladně na konci sezony uvádělo divadlo takzvané Dionýsie. Zvlášť pro ně nazkoušené představení propojené s venkovními prostory. Chystáte je letos?
Dionýsie chystáme, otázkou je, jakou kvůli pandemickým opatřením získají podobu.

V divadle se všichni povinně testujete na covid-19. Očkování proti koronaviru je zatím na dobrovolnosti. Jste jeho příznivcem?
Patřím k chronickým pacientům, takže jsem očkován. Jsem pro očkování, protože si myslím, že to je cesta jak se z těch opatření dostat. Ale respektuji, když se někdo očkovat nenechá.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí