Hotel García (díl třetí). Cesta do Korfu

Přinášíme ukázku z literární prvotiny libušínské studentky Gabriely Bártové. Román Hotel García vznikl díky finanční podpoře veřejnosti. Kladensku se ukazuje možná další z jeho literárních osobností.

Na chodbě před kanceláří paní Stavrosové bylo ještě větší teplo, než když jsme přicházeli. Ve dveřích jsem se ještě jednou ohlédla zpět. Philomena Stavrosová se opřela na židli a zadívala se z okna, jako by už předem věděla, že to takhle dopadne. Nejspíš se zaměřovala na problematické případy. Ale mohli jsme jen tak bez rozmyslu přijmout dědictví od ženy, kterou nejspíš ani jeden z nás neznal?
„Co to prostě odmítnout?“ zeptala jsem se tiše Tobiase.
„Pamatuješ, jak jsme si říkali, že by bylo dobré se konečně usadit?“ zeptal se pro změnu on mě.
„Jo,“ znejistěla jsem. Nestávalo se často, že by zvážněl. I když, dělal to pokaždé, pokud řešil moje problémy a cítil, že za ně nesu vinu.
„Není tohle znamení? Něco jako osud?“ pokračoval. Chtělo se mi namítnout, že ne, že na osud já nevěřím. Jenže on měl pravdu. Snili jsme o vlastním hotýlku. A navíc jsem se celý život snažila zjistit, kdo je můj otec. Zalitovala jsem, že se mnou tak snadno manipuluje, ale nešlo se tomu bránit. Vrátila jsem se proto do provizorní kanceláře paní Philomeny.
„Podíváme se na to,“ oznámila jsem. Docela mě překvapilo, jak snadno jsem to řekla. Možná nějaká část mě se chtěla usadit stejně jako Tobias.
„Dobře. Ale nic si od toho neslibujte. Stejně si myslím, že od toho nakonec utečete,“ ušklíbla se a prohlédla si mě od hlavy až k patě.
Že by se Philomena nějak zdržovala s vysvětlováním, to se říct nedalo. Přesto jsme ji ochotně následovali do přístavu. Nevím, nad čím v tu chvíli přemýšlel Tobias, ale já se snažila najít alespoň jedno logické vysvětlení naší situace. Byla jsem zvědavá, co z toho všeho vyleze a zároveň mě nahlodávaly pochybnosti, že vlastně nic vědět nechci. Náš život byl už tak dost šílený. I tak jsem ale Tobiasovi pomohla připravit jachtu k vyplutí. A nechala jsem se pod jeho vedením unášet k břehům ostrova Korfu.

-GB-
(pokračování 1. 1. 2021)

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí