Kladno bude mít živou zoologickou zahradu!

Živí lvi, žirafy, hroši nebo sloni? Tak za nimi již v blízké budoucnosti nebudete muset jezdit do Prahy či jiných zoologických zahrad.  První kladenský velký zvěřinec se rozprostře v Sítenském údolí!

Soukromí investoři zde plánují vykoupit veškeré zelené plochy a vybudovat regulérní zoo se živými zvířaty. „Inspiroval nás záměr města, které v Sítenském údolí chce mít zoo se zvířaty z keramiky. A my si řekli – a proč je nemít rovnou živá?“ sdělil Vašemu Kladnu exkluzivně jeden z podnikatelů Ibrahim Dozorovič Mustafa, který na Kladensku provozuje síť občerstvení s kebaby.

Jak Vaše Kladno dále zjistilo, podnikatelské uskupení mužů z dálného východu má již promyšlený přesun zvířat. „Chceme využít současné migrantské vlny, kdy do Evropy proudí tisíce lidí. Některé z pašeráckých člunů mohou přepravovat také zvířata, která rovněž už nechtějí pobíhat po Africe a raději by dožila v důstojnějších podmínkách a s plnou miskou,“ sdělil nám Ibrahim, který však podrobnější plán odlovu a přesunu zvířat odmítl komentovat s odkazem na obchodní tajemství.

Pokud půjde vše podle plánů, podnikatelé by zoologickou zahradu chtěli poprvé veřejnosti otevřít 2. února 2020. „Číslo dvě symbolizuje intuici, soucit, diplomacii, spolupráci, ženský princip a schopnost vcítit se do druhých. Tím vším jsou členové naší podnikatelské skupiny obdařeni a chceme, aby to poznali i Kladeňáci. A také nezapomínejte, že na Noemovu archu šla zvířata vždy v páru,“ uzavírá Ibrahim D. Mustafa.

- red -

zoogalerie

Jeden z návrhů možného vstupu do zoologické zahrady

zoozirafa

Plánovaný výběh žiraf a dalších sudokopytníků

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí