Atleti Kladna v úvodním kole extraligy skončili čtvrtí. Klesnil bodoval v oštěpu!

V kategorii mužů zvítězila v prvním extraligovém kole Dukla Praha, ženám kralovaly favoritky z USK Praha. Z deseti týmů obsadili muži kladenského Tepa čtvrté místo, ženy ze sedmi družstev skončily průběžně šesté.

Nejvíce bodů do tabulky za Tepo nasbíral chodec Vít Hlaváč (18), o bod méně do ženské sekce přidaly diskařky Eliška Staňková a Hilenn Jamesová. Staňková disk vyhrála, Jamesová skončila třetí. Hlaváč bral zlato v chůzi na deset kilometrů. Jeho sestra  Klára došla šestá. Zlato si v kouli za Tepo vrhnul Ladislav Prášil. Na medailové bedně z kladenských atletů stanuli ještě stříbrný Lukáš Beer ve skoku vysokém, bronzová Nikola Pöschlová ve skoku o tyči, Jamesová byla druhá ve vrhu koulí, stříbro hodil v disku Tomáš Voňavka, Michal Fiala a Petr Koucký brali stříbrnou či bronzovou medaili v kladivu.
Raritou se stal předseda atletického Tepa Jiří Klesnil (na snímku). Ten se po boku slavného Petra Frydrycha zařadil do startovního pole oštěpařů a pro Kladno vybojoval osmým místem a výkonem 15,85 metru pěkné tři body. Zajímavostí je, že byl nejstarším účastníkem extraligy. Třetí červencový pátek bývalý reprezentant v běhu na dlouhých tratích totiž oslaví šedesáté narozeniny!

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí