David Čížek: V Lovosicích neřešíme peníze, ale jenom fotbal

V zimní přestávce potvrdil, že chce pokračovat v kladenském dresu. Jeho manažer ale rozhodl jinak. Jarní část fotbalové divize absolvuje David Čížek (23) v sestavě Lovosic, lídra skupiny B, kde už navlékl kapitánskou pásku.

Co se stalo, že jste v Lovosicích, když to na začátku ledna vypadalo na SK?
Doufal jsem, že se vyřeší moje hostování v SK, protože jako hráč nepatřím klubu, ale patřím manažerovi, který mě kdysi vykoupil právě z Kladna a pak si mě vzal do Roudnice a Kolína. Dotyčný pán je od podzimu v Lovosicích, kde chce za každou cenu vybojovat postup do ČFL. Takže jsem ani neměl na výběr. Řekl, že jdu s ním do Lovosic. Dvakrát mi vyšel vstříc, když mě nechal v Kladně na hostování a teď už mě v SK prostě nenechá. Navíc, když je Kladno v tabulce druhé právě za Lovosicemi. Ty teď hodně posílily.

Cítíte tam velkou důvěru ve vaše schopnosti?
V mužstvu je dost kvalitních hráčů, ať už bývalých ligových fotbalistů, nebo mladých kluků, co prošli Ústím nad Labem, jehož jsou Lovosice farmou. Myslím si, že šance mám stejné jako v Kladně... Když to srovnám s Kladnem, tak v tom moc velký rozdíl není. Jen v tom, že tady nikdo neřeší peníze. Prostě pátého každý měsíc dostaneme výplatu. Nikdy se nestalo, že by peníze nebyly. Prémie jsou vyplácené po zápase a cesťáky na konci měsíce. Tohle tady funguje a není to jako v Kladně, kde se každý den řešili jen peníze, že jsme je zase nedostali. To dost lidí otráví. Nejradši bych samozřejmě zůstal v Kladně, mám to tady rád a jsem tu doma, ale to nemohu ovlivnit.

V SK jste na podzim hrál spíš beka, za Lovosice jste v přípravě nastoupil i v záloze. Sedí vám záloha víc?
Minulý zápas jsem hrál zálohu, poté zase beka. Je mi to jedno, rád ale útočím.

Je síla Lovosic nyní větší než SK?
Je těžké tohle srovnávat. Myslím si, že je to padesát na padesát. Fotbalově to je stejný, akorát v Lovosicích jsou tréninky zaměřený víc na taktiku než v Kladně. Minimálně dvakrát v týdnu děláme kombinace. Lovosice jsou na tom ale lépe po psychické stránce. Jak jsem říkal, nikdo tu neřeší peníze, a tak má každý hráč hlavu jen pro fotbal.

Jan Murárik

Foto: FK Lovosice


Počasí Kladno

Předpověď počasí