Bitkař Gratton působí na ledě jako vrah. V zákulisí je sympaťák

Když ho vidíte poprvé, pomyslíte si, že je to možná nájemný vrah. Ostatně, to o nové posile, Joshovi Grattonovi (34), tvrdí i jeho spoluhráči z Rytířů. Jenže leckoho možná překvapí, že v zákulisí je to milý člověk, který ochotně poskytuje rozhovory, rozdává podpisy a fotí se na potkání. Už má za sebou i první zápas za kladenský tým.

Velmi nečekaná posila se zjevila v kladenském hokejovém týmu těsně po příchodu roku 2017. Po všech nezbytnostech na úřadech a lékařských prohlídkách se konečně Josh Gratton dostal do zápasu. Bitkař z NHL si svou premiéru odbyl proti Prostějovu (Rytíři vyhráli na nájezdy 3:2). "Vyhráli jsme zápas a to bylo nejdůležitější. Hrál jsem utkání po delší době a cítil jsem se celkem dobře, ale to je v tuto chvíli druhotné," řekl potěšeně po svém debutu.

Kanadský tvrďák nebyl ani jednou na trestné lavici, a i když bodově nijak nepřispěl, neodehrál špatný zápas. Jen málokdo tušil, co od něj na ledě a hlavně mimo led čekat. Gratton však v zákulisí každého příjemně překvapil. Když se novináři obávali, že s nadsázkou dostanou za nevhodnou otázku pořádnou ránu, v dobrém se divili. Čtyřiatřicetiletý hokejista byl velmi vstřícný, ochotný a milý.

I když se proti Prostějovu nepral, do budoucna nějakou tu šarvátku nevyloučil. "Mým úkolem je mimo jiné každého spoluhráče chránit. Hráč nikdy neví, kdy bude muset shodit rukavice," pokračoval Gratton. 

Po vítězném utkání se setkal s prostějovským trenérem Davidem Kočím, bývalým vyhlášeným bitkařem z NHL. Během kariéry s ním měl několik pěstních soubojů. "Vybavuji si s ním hned několik bitek, měl velmi tvrdé údery. Je to ovšem výborný člověk," řekl Gratton poté, co si s Kočím podal přátelsky ruku.

Lukáš Jůdl

joshpes

Josh přiletěl se svým psem a oba spí ve Sletišti

joshpotkali

Potkali se v Kladně. Bývalý vyhlášený bitkař a nyní asistent trenéra v Prostějově David Kočí a Josh. Foto: www.benyhogalerie.cz


Počasí Kladno

Předpověď počasí