Po úvodním víkendu play down hrají florbalisté Kladna se Spartou 1:1

V sobotu vypukly boje o udržení ve florbalové Tipsport Superlize. Kanonýři zavítali na půdu pražské Sparty. Vstup do série jim vyšel na výbornou a připsali si první bod. ACEMA Sparta Praha – Kanonýři Kladno 4:7 (3:1, 1:2, 0:4).

Před třemi týdny Sparta dokázala Kanonýrům uštědřit debakl 13:4. Leckdo jistě očekával, že v podobném duchu se bude odvíjet i první utkání série play down. To se však nestalo a Kladno podalo velmi sebevědomý výkon. „My si musíme věřit, jinak to ani nejde. Předtím jsme měli marodku, ale teď jsme již kompletní,“ odhaluje recept sobotní výhry opora Kladna Dušan Přívara.

Sparta však zahájila utkání velmi přesvědčivě. Po třinácti minutách vedla 3:0. Od té doby ale Kladno gólově dominovalo a zbytek utkání ovládlo poměrem 7:1. „V úvodu jsme dostali jen jeden gól ze hry a dva v oslabení. Potom jsme si řekli, že jdeme pořád dál a přidali jsme na obrátkách,“ popisuje Přívara.

Poslední třetinu sice Sparta opanovala v počtu střel, zvítězila v poměru 17:8, Kladno se však vyjadřovalo gólově. Závěrečnou část utkání vyhrálo 4:0. A to i přesto, že celé utkání odehrálo pouze na dvě formace. „My jsme na to, že budeme točit jen dvě lajny, byli připraveni dopředu. Máme dost lidí na prostřídání a takhle jsme se domluvili,“ objasňuje aktuální poměry v kladenské sestavě velezkušený hráč Kanonýrů.

Přívara v posledních utkáních nastupuje v obraně. Na tomto postu získal několik titulů se střešovickým Tatranem. V prvním utkání série play down proti Spartě dokázal nastřádat, na obránce slušné, čtyři body za dvě branky a dvě nahrávky. „Nemám žádné speciální ofenzivní úkoly, akorát dobře bránit. To, že jsem udělal čtyři body, je zásluha celé lajny. Teď je jedno, kdo bude mít kolik bodů,“ odmítá si připisovat přehnané zásluhy Přívara.

Sestava Kladna: Pech (Cmíral) – Holčák, Řehoř, Soukup, Riebauer, Louvar – Přívara, Richtr O., Vaculčiak, Slivka, Nushart – Pertlík, Cvrček, Bednář, Schuller, Burian, Linhart

Branky a asistence Kladna: 19:46 Dušan Přívara (Ondřej Riebauer), 27:18 Dušan Přívara (Marek Soukup), 35:13 Matěj Vaculčiak (Tomáš Nushart), 47:51 Tomáš Nushart (Dušan Přívara), 56:52 Jan Louvar (Marek Soukup), 58:33 Jan Řehoř (Dušan Přívara), 59:49 Jan Řehoř (Ondřej Slivka)

 

O den později se oba soupeři poměřili znovu. Tentokrát však byla úspěšnější domácí Sparta, která Kanonýrům oplatila porážku z úvodního duelu a srovnala stav série na 1:1. ACEMA Sparta Praha – Kanonýři Kladno 6:4 (2:1, 1:0, 3:3).

Kladno nedokázalo navázat na povedený výkon ze sobotního zápasu. Sparta dokonce po prvních dvou třetinách vedla na střely 22:9. „Nám se vůbec nedařilo vypracovávat střelecké příležitosti, natož se ke střelbě dostat,“ hodnotí hlavní problém svého týmu útočník Kanonýrů Tomáš Nushart. „Sparta naopak občas změnila svou taktiku nahazovaných balónů a také trestala naše chyby,“ dodává. 

První a druhou branku Kladna od sebe dělilo téměř osmatřicet minut. To je v šedesátiminutovém utkání skutečně dlouhá prodleva. „Naše hra byla velmi hektická a nedařilo se nám vytvářet si šance. Nebezpečí jsme začali být až v šesti,“ připomíná Nushart posledních deset minut utkání, které jeho tým odehrál bez brankáře a dokázal vstřelit tři branky.

I přes nedělní výhru Sparty lze za úspěšnější tým úvodního víkendu označit kladenské Kanonýry, neboť dokázali zvítězit na venkovním hřišti. „Odvážíme si z půdy soupeře jeden bod, což považuji za mimořádný úspěch. Zápasy zároveň ukázaly styl, kterým se jistě bude hrát i nadále. Tvrdá hra, velmi fyzické pojetí florbalu, žádná velká pastva pro oči,“ vyjmenovává charakteristické znaky probíhající série Nushart.

Sestava Kladna: Pech (Cmíral) – Holčák, Řehoř, Soukup, Riebauer, Louvar – Přívara, Richtr O., Vaculčiak, Slivka, Nushart – Pertlík, Cvrček, Bednář, Schuller, Burian, Linhart

Branky a asistence Kladna: 03:50 Ondřej Riebauer (Jan Louvar), 51:45 Tomáš Nushart (Jan Řehoř), 52:36 Marek Soukup (Jan Řehoř), 54:34 Tomáš Nushart (Marek Soukup)

Radek Šikola

sparta2

Ve druhém utkání měli navrch hráči Sparty

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí