Vítězslav Veselý: Přijďte si udělat pěkné odpoledne a trochu nás povzbudit

Na městském stadionu Sletiště se představí jedna z největších osobností české atletiky posledních let. Trojnásobný medailista z mistrovství Evropy, medailista z olympijských her v Londýně, mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý! Svěřenec Jana Železného přijede do Kladna bojovat nejen o vítězství, ale také o limit zaručující účast na nadcházejícím mistrovství světa. Kladno hází startuje 15. července ve 12.00 hod. Oštěpaři se představí v hlavním programu od 16.10 hod.

Na Zlaté tretře vám utekl limit pro mistrovství světa v Londýně jen o kousek. Všichni bychom si splněný limit ve vašem podání moc přáli. Jak se před mítinkem v Kladně cítíte?
Po Tretře a Diamantové lize v Paříži jsem si dal závodní pauzu, abych si odpočinul a nabral trochu energie. To je vždy důležité. Do Kladna si půjdu s chutí zazávodit a doufám, že limit padne.

Kladenští pořadatelé připravují pro váš závod hned dvojici soutěžních sektorů tak, aby bylo možné vhodně se přizpůsobit povětrnostním podmínkám. Napadá vás ještě něco, čím by mohli vašemu snažení pomoci?
Více si asi ani nemůžeme přát. Je moc fajn, že se nám takhle pořadatelé snaží vyjít vstříc. Znamená to, že jim na mítinku záleží, a to je pro závodníky vždycky dobře. Doufám také, že budeme mít dostatek času na rozházení na ploše. A pak už jen kdyby poručili větru, dešti… Také budu doufat, že se bude házet ze strany od skoku vysokého, je tam delší rozběh, která já potřebuji. Často s tím mívám na závodech problém.

Jste mimo jiné trojnásobným medailistou z mistrovství Evropy, medailistou z olympijských her, nebo mistrem světa. Ve vaší bohaté sportovní kariéře jste dosáhl nespočtu fantastických úspěchů. Který z nich osobně považujete za ten nejcennější?
To je těžké říct. Každá medaile má svůj příběh. Samozřejmě, titul mistra světa nebo Evropy mi už nikdo neodpáře. A to se počítá. Mít medaili z olympijských her je také speciální.

Dodatečné předání olympijské medaile z OH v Londýně 2012 bylo jistě emotivním zážitkem. Za tři roky budete mít příležitost si další olympijský kov převzít osobně. Jak nyní v kontextu medaile, kterou nyní ve svém držení máte, vzhlížíte k dalším hrám?
Další olympiáda bude až za tři roky a to je ve sportovním životě strašně dlouhá doba. Navíc už nebudu nejmladší. Zatím to beru tak, že by bylo krásné se třeba jenom zúčastnit. Myšlenkami na medaile se nezatěžuji.

Poslal byste nějaký vzkaz fanouškům a divákům? A pozval je tak na sobotní závod?
Vzkázal bych jim, ať si přijdou udělat pěkné odpoledne, trochu nás povzbudit a třeba jim něco předvedeme. Myslím, že je to také příležitost vidět osobně to, na co se většinou koukají jen v televizi. Vždyť ve většině disciplín budou závodit ti nejlepší, které v české atletice máme.

- jak -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí