SK vyhrál v Hostouni a upevnilo si první místo

V Hostouni se ve středu večer hrálo o čelo tabulky. V I.B třídě totiž domácí béčko Sokola hostilo rezervu kladenského SK. Výsledek 1:3 (0:0) upevnil pozici lídra pro kladenský tým a přiblížil ho postupu.

Přes avizované šetření posil z áčka nasadili hosté do základní sestavy sedm divizních hráčů a domácí kontrovali šesti třetiligovými borci. K překvapení diváků se větší fotbalovost ukázala na kopačkách Kladna. Sokolové sice za Vokounovými zády otřásli břevnem, což byla v prvním poločase jediná pořádná šance na obou stranách, více ze hry měli hosté.
Po změně stran si Barbara vykoledoval penaltu, kterou také proměnil. Po ní Tetour několikrát znemožnil hráčům v modrých dresech vyrovnání. To za ně posléze zařídil rozhodčí. Po dalším z efektních zákroků gólmana na brankové čáře totiž viděl míč celým objemem za lajnou... Nečekané srovnání skóre sokoly otřáslo. Než se vzpamatovali, balón si vzal Borák a krásně zavěsil.  V závěru utkání si Kladno třetí brankou výhru pojistilo.
„Nechápu, jak mohl rozhodčí vidět jasný gól, když jsem míč vyrážel na brankové čáře. Třeba by Kladno i bez toho vyhrálo, anebo by zápas skončil remízou,“ pokrčil rameny po utkání brankář Hostouně.
„Úroveň zápasu určitě předčila soutěž, ve které se hrál. My jsme chtěli hrát fotbal a navíc jsme do toho dali srdce. Mančaft šel za vítězstvím a toho já si velmi cením. Pro trenéra je důležité, že mu tým táhne za jeden provaz,“ dodal kouč SK Tomáš Abrham.

Sestava Sokola: Tetour – Motlík, Kosík, Dědeček, Charvát, Bureš, HUcek, Študent, Bříza, Barbara, Shkyria (Inneman, Feichtinger, Katolický, Hlava, Černý, Hlaváček, Ondrejička).
Sestava SK: Vokoun – Noll, Pospíšil, Pechr, Borák, Kolářský, Jančí, Procházka, Dostál, Čapek, Šnobl (Chvojka, Kejha, Veiner, Roulich, Tyban, Pokorný).
Diváků: 150.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí