Kladno skolilo lídra a usadilo se mezi první čtyřkou

SK Kladno vs. SEKO Louny 1:0 (0:0). Kladenští se v neúplné divizní tabulce skupiny B usadili na druhé příčce za svým dnešním soupeřem. Horší než čtvrtí po tomto kole nebudou.

V osmé minutě hosté zastavili Procházkův průnik do vápna jen za cenu nastavení těla, ovšem sudí místo na penaltu, ukázal na rohový kop...
Louny až na několik bezzubých výpadů ke kladenské bráně nic nebezpečného pro domácí tým nevymysleli. A když se k nim přidali hráči v bílých dresech, poločas skončil bez branek i většího vzrušení mezi fanoušky.
Na začátku druhého poločasu zahřála Ježdíkova střela gólmanovy dlaně. O čtvrt hodiny později měl na kopačce vedoucí gól Pechr, ale přestřelil. Hosté se z nudného herního projevu nevymanili ani tentokrát. A když už si oba brankáři mysleli na zapsání nuly na kontě obdržených branek, opřel se zpoza šestnáctky do balónu Dostál a vystřelil svému týmu tři body!
„Při troše štěstí jsme v desáté minutě mohli vést o dva góly. Kdyby rozhodčí odpískal penaltu, zápas by vypadal úplně jinak. Možná by skončil větším rozdílem ve skóre. Kluci podali dobrý výkon, k ničemu soupeře nepustili, byli trpěliví a dočkali se vítězství,“ řekl po utkání asistent trenéra Václav Kalina. Příští sobotu si SK zopakuje zápas před domácím publikem. Tentokrát pohostí Kosmonosy (10.15 hod.).

Sestava SK: Pettík – Růžička, Pechr, Javorek, Borák, Balšánek, Procházka, Holub, Blažek, Ježdík, Kafka (Vokoun, Dostál, Kolářský, Rottner, Pospíšil, Šnobl).
Diváků: 175.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí